Хвороби груші – описи з фотографіями та способи лікування

Хвороби груші: описи з фото та способи лікування

На жаль, плодові дерева часто схильні до різних хвороб. Селекціонерам вдається виводити нові сорти з підвищеним імунітетом, але неможливо застрахуватися відразу від усього. Тому, щоб груші росли здоровими та врожайними, потрібно одразу ознайомитися з можливими проблемами. Ми вже підготували список найпоширеніших хвороб із описами та фотографіями, а також дізналися ефективні способи лікування!

1. Парша

Головний ворог більшості плодових культур – це всюдисуща парша. Уникнути її повністю не вдасться жодному садівнику, навіть з ідеальною добіркою сортів та умов. Оливкові плями на листі здаються бархатистими, плоди покриваються темною гниллю, а пізніше – деформуються та тріскаються.

Вибирай сорти, стійкі до парші, та витримуй відстані між посадками. Регулярно рихлий ґрунт, проріджуй крони і бою ж прибирай падалиці. Для профілактики тричі обприскуй груші Бордоською рідиною, а для лікування – Швидким або іншими системними фунгіцидами.

Парша - Хвороби груші, опис з фото та лікування

2. Борошниста роса

Грибок легко виявити, тому що листя біля груші покривається білим пухнастим нальотом. Насправді це грибниці зі спорами, які поширюють хворобу ще швидше, а самі ділянки сохнуть та відмирають. Найгірше переносять хворобу зовсім молоді пагони та гілки.

Завжди відразу видаляй хворі частини, проріджуй крону і обробляй зрізи антисептиками. Розчин марганцівки – проста народна профілактика, що щадить для рослин. Можеш використовувати кальциновану соду. Для більш ґрунтовного обприскування потрібні спеціалізовані фунгіциди: Фундазол, Сульфіт та аналоги.

Божниста роса - Хвороби груші, опис з фото та лікування