Види та сорти флоксів – фото, назви та описи (каталог)

Види та сорти флоксів: фото, назви та описи (каталог)

Тобі, напевно, зустрічалися ці яскраві квіти з гарними кульками-суцвіттями. Вони однаково гарні в саду та букетах, їх люблять флористи та ландшафтні дизайнери. А ще вони бувають дуже різними! Саме тому сьогодні ми розповімо про сорти флоксів з фото, назвами та описами!

1. Олександр Іммер

Вітильні флокси Олександр Іммер вважаються одними з найкращих серед сортів середнього терміну цвітіння. Яскраві квіти насиченого пурпурового кольору не вигорають на сонці.

Олександр Іммер - Види та сорти флоксів

2. Дитинство

Ніжний рожевий сорт флоксів відрізняється витонченим кораловим відтінком з яскравим серцевиною. Щільні суцвіття набувають овальної форми і дуже довго цвітуть, незалежно від погоди.

Дитинство - Види та сорти флоксів

3.Ювілейний

Хоча кущі і досить високі – до 90 см, але у Ювілейних флоксів компактні суцвіття. Діаметр яскраво-червоних квіток в середньому сягає максимум 3,5 см.

Ювілейний - Види та сорти флоксів

4. Альбатрос

Сорт відрізняється незвичайною формою квіток, які начебто нагадують колесо. Вони настільки білі, що навіть можуть віддавати блакитністю, хоча в спеку іноді проявляється яскрава серединка.

Альбатрос - Види та сорти флоксів

5. Димчастий корал

Назва цього сорту флоксів говорить про його химерне і злегка строкате забарвлення в рожевих тонах. Суцвіття-кулі компактні, але дуже щільні, а кущики не бояться морозів та грибка.

Димчастий корал - Види та сорти флоксів

6. Манон

У флоксів Манон одні з найбільших кольорів до 4,5 см у діаметрі. Яскравий насичений малиновий відтінок із ще більш виразною серединкою збережеться протягом усього терміну цвітіння.

Манон - Види та сорти флоксів

7. Знахідка

Кустики середньорослого флоксу рідко виростають вище 40 см, але при цьому у нього значний розмір квіток – до 4,3 см. Теплий лососевий відтінок гармонійно поєднується з білястою зірочкою посередині.

Знахідка - Види та сорти флоксів

8. Букетний

У цих флоксів дуже незвичайні пелюстки – злегка викривлені та загнуті. Рожевий колір більш насичений до середини і плавно світлішає до країв, набуваючи майже пастельного забарвлення з часом.

Букетний - Види та сорти флоксів

9. Перлина

Світло-рожевий сорт цікавий тим, що зовсім не змінює відтінок на сонці. Компактні кущики досить розлогі і густо вкриті щільними крупними суцвіттями.

Перлина - Види та сорти флоксів

10.Марія Нагібіна

Зовсім маленький і низькорослий флокс виростає максимум до 25 см, але навіть такі кущі вкриті щільними пірамідальними.суцвіттями рожево-бузкового кольору. Цікаво виглядає загнуте вниз листя!

Марія Нагібіна - Види та сорти флоксів

11. Бутонік

Один із найдивовижніших сортів флоксу неможливо сплутати з іншими, тому що його бутони не розкриваються. Суцвіття із зібраних конічних коробочок рожево-бузкового відтінку виглядають дуже незвичайно.

Бутонік - Види та сорти флоксів

12. Ізабель

Серед усіх сортів флоксів Ізабель можна беззастережно назвати одним з найніжніших за мінливе біло-рожеве забарвлення. При цьому кущики дуже міцні, невибагливі та морозостійкі.

Ізабель - Види та сорти флоксів

13. Незнайомка

Яскравий фіолетовий флокс із білою серединкою неможливо не помітити в саду. Дрібні кущі до 30 см часто використовують для озеленення бордюрів або клумбах.

Незнайомка - Види та сорти флоксів

14. Вальс

Великі квіти до 4 см відрізняються гарним переходом від майже білого до яскравого лососевого. Хоч суцвіття у цих флоксів – лише півкуля, але вони дуже щільні та об’ємні.

Вальс - Види та сорти флоксів

15. Мішель Мерсьє

Червоно-рожеві пелюстки флоксу здаються бархатистими та фактурними на дотик. Завдяки яскравому вічку зі світлими тичинками – квітка стає ще виразнішою.

Мішель Мерсьє - Види та сорти флоксів

16. Ніч

Великі фіолетові квіти можуть змінювати відтінок на синюватий, якщо їм не вистачає освітлення. Цей зимостійкий сорт флоксів розростається до 70 см, а суцвіття хоч і середні за розміром, але дуже щільні.

Ночка - Види та сорти флоксів

17. Голуб світу

Ще один гарний білий сорт відрізняється пірамідальною формою суцвіть.Кущі флоксу досить високі, густо вкриті листям і дуже ефектно виглядають.

Голуб світу - Види та сорти флоксів

18. Лебідка

Елегантний білий сорт з фіолетовою серединкою виглядає дуже ефектно поблизу та з відстані. Лебідушку легко вирощувати в будь-яких умовах, і вона швидко розмножується.

Лебідка - Види та сорти флоксів

19. Осінній букет

Пелюстки флоксів химерно загнуті назовні, завдяки чому нагадують лопаті дитячого млина. Через це об’ємні округлі суцвіття стають ще фактурнішими і грають усіма відтінками білого, рожевого та бузкового.

Осінній букет - Види та сорти флоксів

20. Блакитна відрада

Яскравий сорт флоксів трохи відливає фіолетовим, залежно від освітлення. Блакитна втіха цікава форма суцвіть – одночасно конічна, але округла.

Блакитна відрада - Види та сортифлоксів

21. Маргрі

Химерний сорт – це справжній кольоровий калейдоскоп серед флоксів. На одному пелюсті Маргрі зібрані відтінки білого, малинового та бузкового, що виглядає ще яскравіше у великих щільних суцвіттях.

Маргрі - Види та сорти флоксів

22. Бузковий каприз

Ще один сорт флоксів цінується за складне забарвлення, адже його пелюстки наче градієнтом пофарбовані з білого до бузкового. Кущики густо вкриті округлими суцвіттями, що розпускаються на початку сезону.

Бэзовий каприз - Види та сорти флоксів

23. Дракон

Ніжні бузкові пелюстки до середини переходять у яскраво-фіолетовий, іноді – з білястою окантовкою. Флокси Дракон блякнуть у міру цвітіння, але тільки виграють від цього, адже набувають холодного сріблястого відтінку.

Дракон - Види та сорти флоксів

24. Рожевий Районант

Кармінний відлив рожевих пелюсток із яскравою зіркою по центру привертає увагу здалеку.Великі суцвіття середньої щільності виглядають більш пухкими та фактурними.

Рожевий Районант - Види та сорти флоксів

25. Попелюшка

Один із найкрасивіших бузкових сортів флоксів примітний дуже щільними та великими суцвіттями. При цьому сам кущ не дуже великий – максимум до 60-70 см.

Попелюшка - Види та сорти флоксів

26. Московська казка

Ефектний коралово-жовтогарячий сорт виділяється навіть серед найяскравіших флоксів. Форма квітки залежить від погоди: наприклад, у спеку вона нагадує маленькі зірки.

Московська казка - Види та сорти флоксів