Види шарфів та їх назви: моделі, в’язані спицями, фото і відео

Шарф – це незмінний супутник людини під час зимових холодів. Загорнувшись у нього, ви відчуваєте не тільки тепло, але і комфорт і затишок, в літній період можна надіти шарф, як декоративний елемент, і це приверне увагу оточуючих. У різних форм шарфів є свої назви і призначення, і не всі модниці в цьому розбираються. Які ж бувають види шарфів і їх назви?

Одним з популярних видів шарфів є палантин. Це назва прийшла до нас від співзвучного французького назви прямокутного шарфа дуже великої довжини. У 17 столітті дами із знатних сімей в холодний період стали накидати на себе ковдри, потім ковдру трансформувалося в прямокутну накидку з хутряною обробкою або повністю на хутрі.

Зараз хутряні палантини зустрінеш тільки на дуже багатих особах, а ось звичайні – майже на кожній жінці. Плюс палантину в тому, що його можна використовувати і для створення стильного образу і для тепла. Палантин, як і раніше, зберіг свої значні розміри і щільність тканини, з якої він виготовлений.

Палантин можна використовувати в якості декоративного елемента в діловому костюмі, як головний убір, просто накидкою на плечі, а також накидкою на верхній одяг, щоб зігріти шию.

Модний помічник молодих дівчат в даний час – це снуд або по-іншому шарф-хомут. Особливість цього шарфа в тому, що він має замкнуту структуру, і немає вільних кінців. Вони розрізняються як по довжині, так і за матеріалами, з яких виконані снуди (легкі, в’язані або трикотажні).

Історія шарфів-хомутов починається теж у Франції, тільки в 19 столітті. Жінки носили їх для покриття голови в прохолодну погоду.

Різноманітність снудов на сучасному етапі дозволяє їх носити не лише мороз, але і в літню спеку. Легким шифоновою снудом можна прикрасити строге плаття або сорочку, трикотажний шарф або з тонкої пряжі легко поєднується з повсякденними образами: майки, джинсівки, куртки-косухи, легкі пальта.

Об’ємні в’язані шарфи-хомути доречно одягати з куртками, зимовими пальто або пуховиками. Зручність полягає в тому, що ви не тільки створите стильний образ, але і закриєте голову і шию разом. Європейські модниці особливо облюбували цей аксесуар, тому вивчивши їх фото в снудах, ви придумаєте свій індивідуальний стильний образ.

Виникають асоціації зі словом шаль – це тепло, м’яка пряжа і бабуся. Насправді, цей модний аксесуар не обов’язково повинен бути плетеним і з бабусиної скрині. Легкі, шовкові і трикотажні шалі зустрічаються не рідше, ніж в’язання на спицях або машинної в’язки. Незмінним у них залишається великий розмір і трикутна або квадратна форма. Шаль з давніх часів є предметом розкоші і багатства, згадки про цей аксесуар зустрічаються у всіх культурах.

Зараз шаль вдягають не тільки для тепла, але і як доповнення до вечірньої сукні, ділового костюма або верхньому одязі, особливо модно зараз заколювати шаль брошкою поверх шуби або, надівши шаль з джинсами і кардіганом, підв’язати її навколо талії пасочком, що створить нову форму для всіх звичного предмета. Не варто забувати про те, що старовинні шалі відмінно виглядають на тематичних фотосесіях або народних святах.

Знають про шарфі-бактусе знайти вкрай складно, хоча це родич шалі та хустки в одній особі – в’язаний шарф трикутної форми довжиною 110-160 сантиметрів. Родом бактус з норвезьких традиційних костюмів. Він може бути виконаний не тільки у вязаном варіанті, але і валяном. Залежно від пряжі, бактус може бути легкий літній або теплий зимовий.

Літній варіант ви можете носити головний убір від спеки або як топ на пляжі, або навіть миниюбочку, взимку, коли потрібно зігріти його власницю, бактус носять під курткою або пальто або поверх них, в залежності від розмірів шарфа і вашого образу. Завдяки своїй формі шарф можна пов’язувати різними способами. Наприклад, як шаль на голову, як хустка, як тюрбан, як косинку, а можна навіть зробити маленьку капелюшок! Головне – не бійтеся експериментувати з цим універсальним шарфиком.

А ось шарф-скейч не можна назвати довгожителем – це новинка сучасності, зручна модель шарфа, яка виконує дві функції:

1) шарф

2) комір на блискавці.

Скейч зроблений з флісовою тканини, в середній частині шарфа розташований замок-блискавка. Відповідно, коли людина обертається таким шарфиком, шия надійно закрита фартушком з блискавкою, яку легко розстебнути, забігши в магазин, а прийшовши в гості, знімаєте аксесуар, як звичайний шарф! Погодьтеся, це дуже зручно!

Дана модель відноситься більше до спортивного стилю, але якщо докласти креативність, можна і красиво пов’язати цей шарф з суворою верхнім одягом.

Цивілізації розвиваються, збільшується виробництво, нові технології крокують по планеті, але ось шарф залишився в незмінному вигляді ще з тих часів, коли фараони будували піраміди, і ще сотні століть він буде таким же хорошим рятівником від холоду, стильним аксесуаром і просто другом для кожної людини.