Вербейник (50 фото) – види, посадка та догляд у відкритому ґрунті

Вербейник (50 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Здається, кожна окрема квітка в пишних суцвіттях вербейника – крихітне сонце. Мабуть, це одна з найбільш пишноквітучих рослин у саду та на ділянці. І сьогодні ми хочемо познайомити тебе з ним ближче. Поговоримо про різновиди, специфіку посадки та особливості догляду!

Загальна інформація

Вербейник – великий та різноманітний рід трав’янистих первоцвітів. Свою назву він отримав через форму листя, яке схоже на вербу. Різні сорти вербейника поширені в усьому світі: від Китаю до Південної Африки, від Кавказу до Північної Америки.

Вербейники бувають які завгодно: однорічні та багаторічні, прямостоячі та повзучі, з різними формами листя та суцвіття. Є сорти з пишними квітковими волоті та з одиночними бутонами. А ось із відтінками все простіше: в основному, це жовтий, білий та рожевий.

Загальна інформація

Види вербейника

Існує понад 100 різновидів вербейника, але ми пройдемося лише з основних з них.Зокрема, за тими, які популярні серед садівників у наших широтах!

Звичайний вербійник

Розлий багаторічник з прямим стеблом, овальним листям і яскравими жовтими квітками. Він віддає перевагу вологим тінистим ділянкам і може жити навіть у воді на невеликій глибині.

Звичайний вербейник

Конвалий вербейник

Той самий вид із крихітними білими квіточками, що нагадують конвалії. Це найпримхливіший різновид вербейника, але в той же час високі, до 1,2 м, кущики дуже красиві.

Конвалій вербейник

Точковий вербійник

Дуже декоративний вигляд, який утворює красиві пишні кущики із густими суцвіттями. Крім зірчастих бутонів-дзвіночків він примітний ще й строкатим листям.

Точковий вербейник

Пурпурний вербійник

Цей багаторічник цінується за декоративне листя з ефектним червоним відливом. На його жовті квіти, що розпускаються до кінця літа, здаються ще яскравішими.

Пурпурний вербейник

Монетчастий вербійник

Його маленьке, всього до 2,5 см, овальне листя нагадує монетки. Тут немає таких високих пірамідальних суцвіть, а бутони розташовані поодиноко. Цей вид фантастично швидко та сильно розростається.

Монетчастий вербейник

Чорно-пурпурний вербейник

На відміну від звичайного пурпурного, у чорно-пурпурного вербейника звичайне зелене листя з сизим відливом. А ось суцвіття-колоски – оригінального бордового кольору.

Чорно-пурпурний вербейник

Догляд за вербейником

Вербейник – не найдекоративніша і вражаюча садова квітка. Але його люблять за невибагливість та дуже пишне тривале цвітіння. Це хороший варіант для недосвідчених садівників або тих, хто не хоче витрачати на клумби багато часу та сил.

Температура

Вербейник легко переносить різкі перепади температури і не завдає проблем. Найкращі умови для зростання – близько +22 градусів. На зиму вазони та контейнери переносять у приміщення. А зимостійкі сорти у відкритому ґрунті обов’язково потрібно обрізати та накрити.

Температура

Освітлення

Абсолютна більшість різновидів вербейника віддає перевагу тіні або півтіні. Тільки рідкі різновиди, на зразок пурпурного, потребують хорошого освітлення.

Освітлення

Грунт і полив

Вербейнику потрібна висока вологість, тому краще вибирати ділянку в пухким вологим ґрунтом та близьким заляганням ґрунтових вод. Більше того, його можна висадити прямо в дрібну водойму на глибину до 10 см. Уникай тільки глинистих ділянок. Полив відповідно залежить від місця посадки.

Грунт і полив

Добрива та підживлення

Вербійник не потрібно спеціально підгодовувати, і навіть це може бути згубно. Достатньо перекопати ґрунт із добривами за пару місяців до посадки та вносити трохи перегною до кінця осені.

Добрива та підживлення

Обмеження посадки

Вербейник дуже стрімко та агресивно захоплює територію, тому потрібно одразу обмежити ділянку для нього. Можна використовувати спеціальні обмежувачі, металеву сітку або навіть непотрібні аркуші шиферу.

Обмеження посадки

Пересадка

Багатолітній вербійник на ділянці рекомендується пересаджувати хоча б раз на кілька років.Він швидко розростається і нарощує дітей, тому для збереження декоративних якостей його необхідно розселяти. Це роблять на початку весни або восени після листопада.

Пересадка

Посадка та розмноження

Вербійник можна розмножувати насінням відразу у відкритий ґрунт на початку літа або у вересні. Перші сходи з’являються приблизно через 1,5-2 тижні під плівкою, а зі зростанням їх можна пікірувати. Відстань між кущиками має бути мінімум 50 см. Але при розмноженні насінням складніше зберегти сортові характеристики, а цвісти кущик почне лише через пару років.

Можно розмножити вербейник живцями близько 10-20 см кожен. Їх зручно залишати після обрізки восени чи навесні. Живці укорінюють у воді і пересаджують у вологий пухкий ґрунт відразу на постійне місце.

Також можна розділити дорослий кущ. На кожному ділянці повинні залишатися корінці та кілька стебел. Догляд нічим не відрізняється від звичайного повсякденного догляду дорослих рослин. Ще один плюс такого методу в тому, що вже наступного сезону рослина зацвіте.

Посадка та розмноження

Шкідники та хвороби вербейника

У вербейника приголомшлива стійкість до хвороб та шкідників. Так що якщо ти дотримуватимешся основних рекомендацій щодо догляду, проблем не виникне.Єдина комаха, дуже небайдужа до вербейника – попелиця, але від неї чудово допомагають інсектициди.

Шкідники та хвороби вербейника

Вербійник – фото

Все ще сумніваєшся, чи потрібна тобі така квітка у саду? Тоді нехай ця фотопідбірка стане остаточним аргументом на його користь!

Вербейник - фото
Вербейник - фото
Вербейник - фото
Вербейник - фото
Вербейник - фото
Вербейник - фото
Вербейник– фото
Вербейник - фото
Вербейник - фото
Вербейник - фото
Вербейник - фото
Вербейник - фото
Вербейник - фото
Вербейник - фото
Вербейник - фото
Вербейник - фото
Вербейник - фото
Вербейник - фото
Вербейник - фото
Вербейник - фото
Вербейник - фото
Вербейник - фото
Вербейник - фото
Вербейник - фото
Вербейник - фото