Вербейник (50 фото) – види, посадка та догляд у відкритому ґрунті

Вербейник (50 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Здається, кожна окрема квітка в пишних суцвіттях вербейника – крихітне сонце. Мабуть, це одна з найбільш пишноквітучих рослин у саду та на ділянці. І сьогодні ми хочемо познайомити тебе з ним ближче. Поговоримо про різновиди, специфіку посадки та особливості догляду!

Загальна інформація

Вербейник – великий та різноманітний рід трав’янистих первоцвітів. Свою назву він отримав через форму листя, яке схоже на вербу. Різні сорти вербейника поширені в усьому світі: від Китаю до Південної Африки, від Кавказу до Північної Америки.

Вербейники бувають які завгодно: однорічні та багаторічні, прямостоячі та повзучі, з різними формами листя та суцвіття. Є сорти з пишними квітковими волоті та з одиночними бутонами. А ось із відтінками все простіше: в основному, це жовтий, білий та рожевий.

Загальна інформація

Види вербейника

Існує понад 100 різновидів вербейника, але ми пройдемося лише з основних з них.Зокрема, за тими, які популярні серед садівників у наших широтах!

Звичайний вербійник

Розлий багаторічник з прямим стеблом, овальним листям і яскравими жовтими квітками. Він віддає перевагу вологим тінистим ділянкам і може жити навіть у воді на невеликій глибині.

Звичайний вербейник

Конвалий вербейник

Той самий вид із крихітними білими квіточками, що нагадують конвалії. Це найпримхливіший різновид вербейника, але в той же час високі, до 1,2 м, кущики дуже красиві.

Конвалій вербейник

Точковий вербійник

Дуже декоративний вигляд, який утворює красиві пишні кущики із густими суцвіттями. Крім зірчастих бутонів-дзвіночків він примітний ще й строкатим листям.

Точковий вербейник