Статиця (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Статиця (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Ти, напевно, регулярно бачиш статицю в букетах та декоративних композиціях, навіть якщо не знаєш, що це за квітка. Її полюбили за пишні різнокольорові суцвіття химерної форми. І з них же найпростіше дізнатися цю незвичайну рослину!

Загальна інформація

Статиця чи статиці ще називають безсмертником та кермеком. Це багаторічні напівчагарники щонайбільше до 1,5 м заввишки. Довге пряме листя зібране в прикореневу розетку, з яких виходять прямі та практично голі, але опушені стебла.

Суцвіття статиці схожі на колоски, зібрані з великої кількості дрібних чашоподібних квіток. Крім білих, рожевих та фіолетових зустрічаються жовті та інші яскраві відтінки. Особливо гарні строкаті сорти.

Загальна інформація

Види статиці

Рід статиці налічує близько сотні різних видів. А декоративних сортів ще більше. Але ми відібрали найпоширеніші та найпопулярніші з них!

Звичайна статица

Вона приваблює насамперед тривалим цвітінням, яке триває все літо. Дуже дрібні квіточки згруповані у великі суцвіття-щитки.

Звичайна статиця

Вийнята статица

Середньорослі рослини висотою до 60 см і з дрібними квітками до 1 см у діаметрі. Серединки можуть бути білими, а краї – синіми або фіолетовими. Хвилясті пелюстки здаються гофрованими.

Виїмчаста статиця

Суприм

Популярна декоративна категорія, що відрізняється найширшим вибором кольорів. Її часто вирощують для альпійських гірок та міксбордів, а потім висушують.

Суприм

Широколиста статица

Це досить великий кущик, який розростається в акуратну кулю до 80 см діаметром. У нього широке листя, до 15 см, і дрібні, але численні квітки всіх відтінків блакитного та фіолетового.

Широклиста статиця