Статиця (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Статиця (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Ти, напевно, регулярно бачиш статицю в букетах та декоративних композиціях, навіть якщо не знаєш, що це за квітка. Її полюбили за пишні різнокольорові суцвіття химерної форми. І з них же найпростіше дізнатися цю незвичайну рослину!

Загальна інформація

Статиця чи статиці ще називають безсмертником та кермеком. Це багаторічні напівчагарники щонайбільше до 1,5 м заввишки. Довге пряме листя зібране в прикореневу розетку, з яких виходять прямі та практично голі, але опушені стебла.

Суцвіття статиці схожі на колоски, зібрані з великої кількості дрібних чашоподібних квіток. Крім білих, рожевих та фіолетових зустрічаються жовті та інші яскраві відтінки. Особливо гарні строкаті сорти.

Загальна інформація

Види статиці

Рід статиці налічує близько сотні різних видів. А декоративних сортів ще більше. Але ми відібрали найпоширеніші та найпопулярніші з них!

Звичайна статица

Вона приваблює насамперед тривалим цвітінням, яке триває все літо. Дуже дрібні квіточки згруповані у великі суцвіття-щитки.

Звичайна статиця

Вийнята статица

Середньорослі рослини висотою до 60 см і з дрібними квітками до 1 см у діаметрі. Серединки можуть бути білими, а краї – синіми або фіолетовими. Хвилясті пелюстки здаються гофрованими.

Виїмчаста статиця

Суприм

Популярна декоративна категорія, що відрізняється найширшим вибором кольорів. Її часто вирощують для альпійських гірок та міксбордів, а потім висушують.

Суприм

Широколиста статица

Це досить великий кущик, який розростається в акуратну кулю до 80 см діаметром. У нього широке листя, до 15 см, і дрібні, але численні квітки всіх відтінків блакитного та фіолетового.

Широклиста статиця

Німецька багаторічна статиця

Ще один декоративний різновид до 40 см заввишки під зрізання та сушіння. Цей вид гарний підвищеною стійкістю до посухи та заморозків. Квітки завжди мають білі чашки.

Німецька багаторічна статиця

Догляд за статицею

Догляд за статицею дуже простий і банальний, бо це вкрай невибаглива садова культура. У разі вдалого вибору місця вона не вимагає практично нічого!

Температура та освітлення

Статці обов’язково потрібна тепла і дуже світла ділянка. На відміну від багатьох ніжніших рослин, вона не боїться прямих сонячних променів. А ось у тіні вона припиняє цвісти та починає гнити.

Температура та освітлення

Полив

Статицю поливають дуже рідко і лише за відсутності природних опадів. Зазвичай цій квітці сповна вистачає дощу та ранкової роси. Звертай увагу на нижнє листя: якщо вони поникають – настав час полити.

Полив

Грунт

Грунт для статики має бути в першу чергу дуже пухким та зі щедрим дренажним шаром. Корисно буде перекопати ґрунт із осені з вапном.

Грунт

Добрива та підживлення

Через чутливість кореневої системи до гниття статицю не можна перегодовувати добривами.Можна додати комплексну мінеральну суміш під час посадки. А далі зрідкавикористовую рідкі підживлення, і тільки для бідного ґрунту.

Добрива та підживлення

Зимівка

Статиця легко витримує морози до -30 градусів, причому є ще стійкіші сорти. Перед зимою зріж всі пагони прямо до землі і накрий кущики листям, лапником або соломою. Зверху можна використовувати нетканий матеріал для захисту від весняного надлишку вологи в процесі танення снігу.

Зимівка

Посадка та розмноження

Найчастіше статику вирощують просто з насіння, тому що її коренева система слабо призначена для поділу та пересадки. Перед висаджуванням тверде насіння трохи зачищають наждачкою і на пару днів залишають у вологій тирсі.

Зручніше висівати насіння в торф’яні стаканчики ще наприкінці лютого, причому по стаканчику на кожне насіння окремо. Злегка присип їх зверху і залиш під плівкою в теплі, періодично зволожуючи і провітрюючи. Через 1,5 тижня з’являться перші сходи.

Наприкінці весни, коли пройдуть заморозки, пересади саджанці в сад разом із цими торф’яними горщиками. Залишай між ними відстань близько 30 см, тому що статиця швидко розростається.

Посадка та розмноження

Боротьба зі шкідниками та хворобами

При ураженні сірою гниллю квітконоси стають бурими і поникають. Через фузаріоз рослина сповільнюється в зростанні, деградує і гниє. Іржа та філостіктоз прогресую у вигляді рудих і бурих плям на листі. Все це грибкові інфекції і від них допомагають фунгіциди.

Небезпечний шкідник статики – листові нематоди. Вони ховаються прямо в тканинах листя і швидко поширюються по всій рослині, залишаючи дрібні кутасті плями. Уражені частини потрібно повністю видалити, припинити обприскування та відрегулювати догляд.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Статиця – фото

Статиця в саду прикрашає клумби, бордюри, багаторівневі композиції та кам’янисті гірки. Тільки поглянь, як ефектно виглядають її густі посадки!

Статиця – фото
Статиця – фото
Статиця – фото
Статиця – фото
Статиця – фото
Статиця – фото
Статиця – фото
Статиця – фото
Статиця – фото
Статиця – фото
Статиця – фото
Статиця – фото
Статиця – фото

Статиця – фото
Статиця – фото
Статиця – фото
Статиця – фото
Статиця – фото
Статиця – фото
Статиця – фото
Статиця – фото