Садові альтанки (130 фото) – красиві ідеї дизайну для дачі та саду.

Садові альтанки: 130 ідей дизайну (фото)

Можливість проводити час на свіжому повітрі – безцінна. Особливо у сучасному ритмі життя. Тому не залишай ситуацію на самоплив, візьми облаштування дворика у свої руки! Садова альтанка – ідеальна знахідка, яка врятує тебе від палючого сонця чи негоди. Ти зможеш відпочити тут у тиші, потім запросити друзів на пікнік. А яскравий та стильний елемент прикрасить дизайн ділянки.

Види садових альтанок

До нас альтанки прийшли з теплих країн: Італії та Франції. Там вони рятували від сонця жінок у шикарних сукнях, які виходили прогулятися в сад, адже біла порцелянова шкіра цінувалася дуже високо. У наших широтах у альтанки є й інша важлива перевага: вони захищають від вітру та сонця, а у теплих закритих конструкціях відпочивають навіть узимку. Особливо, якщо встановити поруч мангал або грубку.

Є два основні типи:
– Павільйон – це закрита або напівзакрита альтанка з надійним дахом. У неї кілька стінок з проходами.
– Відкрита пергола нагадує арку. Це може бути просто лава або гойдалка під навісом. Але перголи гірше захищають і від сонця, і від опадів.

Що таке садова альтанка
Що таке садова альтанка

Вибір місця

Найчастіше альтанки мають прямо біля будинку, щоб до них було зручно пройти. Або ж навпаки – ховають у глибині саду. Це надає їй казковості, романтичності та самотності.

У класичних правильних садах сміливо встановлюй альтанку чітко посередині. Проведи до неї пару симетричних доріжок на однаковій відстані. І вишикуй композицію навколо.

У східних садах встанови альтанку біля водоймища. Або облаштуй біля неї хоча б маленький символічний фонтан. Така композиція виглядає дуже гармонійно та цілісно.

Для розташування альтанки з мангалом обов’язково зважай на техніку безпеки. Віддали її щонайменше на 5 метрів від будь-яких будівель. Не забувай про дим і запах. А в ідеалі – проведи до неї воду.

Вибір місця - Садові альтанки
Вибір місця - Садові альтанки