Проліски (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Проліски (50 фото): види, догляд і посадка у відкритому грунті

Яскраві блакитні проліски – знак того, що справді прийшла весна та новий період у житті. Для когось вони – спогад дитинства, а для когось – звична прикраса власної дачі. Ми дізналися про них детальніше і вже хочемо поділитися!

Загальна інформація

Пролісок або сцилла – класичний цибулинний багаторічник з усіма особливостями. Належить вона, як не дивно, до спаржевих, але раніше її зараховували до лілейних. Через постійну плутанину в народних прізвиськах сцилу часто плутають із пролісками та пролісниками.

У природі проліски віддають перевагу лукам і рівнинам, а зустрічаються по всьому нашому континенту і навіть в Африці. Проростають проліски швидко, причому верхівкові суцвіття розпускаються одночасно зі зростанням довгого лінійного листя. Квітки нагадують блакитні дзвіночки і радують своєю красою на самому початку весни.

Загальна інформація

Види пролісок

У садівництві благополучно культивуються десятки сортів пролісок.Насправді, вони досить схожі між собою і їх складно однозначно класифікувати, але ми спробували!

У неї є ще одна зовсім несхожа назва – іспанський ендіміон. Компактні кущики виростають до 30 см, і на кожному квітконосі формуються довгі суцвіття. В одне таке суцвіття входить до 10 дзвіночків синього, білого чи рожевого кольору.

Дзвони проліскання

Перуанський проліск

Середземноморський вид, досить високий для проліски – до 35-40 см у висоту. Суцвіття тут конічної форми, причому досить щільні – по кілька десятків дрібних квіток у кожному.

Перуанський пролісок

Дволистий проліск

Це дуже крихітний вид заввишки до 15 см і з маленькими квітконосами. Рожеві та білі бутони примітні сильним різким ароматом. За всієї скромності розмірів, в одному суцвітті буває до 15 дзвіночків.

Двулистий пролісок