Посконник (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Посконник (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Високі й розлогі зарості посконника – те, що потрібно, якщо ти любиш прикрашати ділянку ефектною та незвичайною зеленню. Це не найпопулярніша рослина серед вітчизняних садівників – і дуже дарма. Розповідаємо, чим же таке гарне посконник!

Загальна інформація

Декоративний квітучий посконник відноситься до айстрових, тому зберігає їх характерні риси. Це багаторічний напівчагарник із сильною та добре розвиненою кореневою системою. Висота стебел іноді сягає 2 м, але є і мініатюрні сорти по 25-35 см.

Стебла вкриті видовженим перистим або лопатевим листям. Цікаво виглядають сорти з бордовими та фіолетовими прожилками. Свою назву посконник отримав за певну схожість з окремими видами конопель – посконью. А з назвою «євпаторіум» пов’язана легенда про царя Євпатора, який використовував цю рослину як протиотруту.

Пісконник зацвітає в кінці літа, так що це ідеальна осіння квітка. Його густі суцвіття-мітелки розростаються до 25 см у діаметрі. Дрібні квіти пофарбовані в білий, рожевий або фіолетовий. Крім того, посконник примітний виразним ароматом.

Загальна інформація

Види посконника

Існує більше ста видів посконника, і ще стільки ж різновидів, зі статусом яких ботаніки у всьому світі поки що не визначилися. Пройдемося основними з них!

Конопльовий посконник

Найпоширеніший європейський вид із прямими стеблами до 50 см. Пальчасте листя злегка опушене, а квітки зібрані в пухнасті щиткоподібні волоті. На плодах у міру дозрівання з’являється характерний чубчик.

Конопльовий посконник

Пурпурне посконник

Розлий багаторічник висотою до 1,5 м з цікавим блакитним відливом усієї зеленої частини. Він зацвітає трохи раніше за інші види – ще в липні. Суцвіття бувають всіх відтінків рожевого, малинового та фіолетового.

Пурпурний посконник