Посконник (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Посконник (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Високі й розлогі зарості посконника – те, що потрібно, якщо ти любиш прикрашати ділянку ефектною та незвичайною зеленню. Це не найпопулярніша рослина серед вітчизняних садівників – і дуже дарма. Розповідаємо, чим же таке гарне посконник!

Загальна інформація

Декоративний квітучий посконник відноситься до айстрових, тому зберігає їх характерні риси. Це багаторічний напівчагарник із сильною та добре розвиненою кореневою системою. Висота стебел іноді сягає 2 м, але є і мініатюрні сорти по 25-35 см.

Стебла вкриті видовженим перистим або лопатевим листям. Цікаво виглядають сорти з бордовими та фіолетовими прожилками. Свою назву посконник отримав за певну схожість з окремими видами конопель – посконью. А з назвою «євпаторіум» пов’язана легенда про царя Євпатора, який використовував цю рослину як протиотруту.

Пісконник зацвітає в кінці літа, так що це ідеальна осіння квітка. Його густі суцвіття-мітелки розростаються до 25 см у діаметрі. Дрібні квіти пофарбовані в білий, рожевий або фіолетовий. Крім того, посконник примітний виразним ароматом.

Загальна інформація

Види посконника

Існує більше ста видів посконника, і ще стільки ж різновидів, зі статусом яких ботаніки у всьому світі поки що не визначилися. Пройдемося основними з них!

Конопльовий посконник

Найпоширеніший європейський вид із прямими стеблами до 50 см. Пальчасте листя злегка опушене, а квітки зібрані в пухнасті щиткоподібні волоті. На плодах у міру дозрівання з’являється характерний чубчик.

Конопльовий посконник

Пурпурне посконник

Розлий багаторічник висотою до 1,5 м з цікавим блакитним відливом усієї зеленої частини. Він зацвітає трохи раніше за інші види – ще в липні. Суцвіття бувають всіх відтінків рожевого, малинового та фіолетового.

Пурпурний посконник

Трубчастий посконник

Справжній гігант навіть за мірками посконника – до 3 м заввишки. Особливо цінуються сорти з білосніжними квітками і найпопулярніший серед них сорт Альбом.

Трубчастий посконник

Зморшкувате посконник

Це різновид з білими бутонами і звичайним овальним листям із зубчастим краєм.Є цікаві декоративні сорти з бурим, бронзовим та фіолетовим листям.

Морщинистий посконник

Плямистий посконник

Екзотичніший у наших широтах вид з високими пагонами до 1,8 м. Селекціонери вивели багато декоративних сортів, наприклад, з червоними стеблами або біло-сірими квітками.

Плямистий посконник

Пронзеннолистяний посконник

Це більш лікувальний, ніж декоративний сорт. Колись його використовували для лікування лихоманки, і він досі затребуваний у народній та офіційній медицині. У сезон пагони покриваються дрібними білими бутонами.

Пронзеннолистий посконник

Догляд за посконником

У природі посконник зазвичай зустрічається в теплих і вологих лісах, тому врахуй цю особливість при плануванні догляду. Дотримуйся простих рекомендацій, і він буде радувати тебе цвітінням до самих заморозків!

Температура та освітлення

Підвісник потребує регулярного та стабільного освітлення, так що вибирай відкриту ділянку. Уникайте протягів та сильних поривів вітру, які можуть пошкодити високі стебла. Деякі види можуть рости у легкій тіні.

Температура та освітлення

Полив

Пісконник любить вологу і чудово росте неподалік водойм. Обов’язкова вимога – частий і рясний полив, причому рослині не страшний навіть незначний застій вологи. Після водних процедур періодично розпушуй поверхню.

Полив

Грунт

Пісконник віддає перевагу нейтральному родючому грунту, але навіть його потрібно перекопати з компостом перед посадкою. Найгірше рослина приживається на пісковиках та суглинках.

Грунт

Добрива та підживлення

За один сезон посконник підгодовують щонайменше тричі: на початку весни, серед літа та під час формування бутонів. Підходить слабкий розчин органіки та готові мінеральні суміші. При необхідності удобрення можна вносити частіше.

Добрива та підживлення

Обрізка та підв’язка

Спеціально обрізати посконник не потрібно, тому досить видаляти зів’ялі суцвіття. Роби це швидше, інакше квітка благополучно розмножиться самосівом у найнесподіваніших місцях.Високорослим сортам потрібна опора, але можна просто висадити їх уздовж стіни – цього вистачить.

Обрізка та підв'язка

Зимівка

Ближче до кінця осені ріже всю наземну частину посконника. Коренева система стійка до морозів, тому він легко перезимує прямо в грунті навіть без укриття.

Зимівка

Посадка та розмноження

Віскник висаджують насінням через розсаду. Спочатку їх потрібно змішати з вологим піском і залишити на місяць у скляній банці в холодильнику. На початку березня замочи їх на добу в марганцівці, а потім висади в контейнер із землею, заглиблюючи максимум на 5 мм.

Залиш розсаду під плівкою в теплі та провітрюй кожен день. Через 2-3 тижні з’являться перші сходи, і можна буде позбутися імпровізованої теплиці. З формуванням 2-3 листків розсаду можна пікірувати в торф’яні горщики.

У травні поступово загартуй саджанці на вулиці, і до кінця місяця висади їх на постійне місце. Відстань між кущиками – до 80 см, тому що вони дуже розростаються. Пересаджуйте розсаду прямо в торф’яних горщиках, щоб не турбувати кореневище.

Посадка та розмноження

Боротьба зі шкідниками та хворобами

У посконника разючий імунітет – і це ще один із приводів звернути на нього увагу. Йому навіть не страшні грибкові захворювання через перезволоження, від чого страждає більшість садових рослин.

Але є інша небезпека – мінери. Це садові жуки, яких важко позбутися не тільки народними, а й хімічними методами. Перед обробкою радимо безжально зрізати усі уражені наземні частини. Якщо вдасться знищити шкідника, кущ відновиться.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Посконник – фото

Пухнасті суцвіття великого і потужного посконника швидко привертають увагу навіть у квітучому саду. Тим більше, це один із найвдаліших варіантів на осінь!

Посконник – фото
Посконник – фото
Посконник – фото
Посконник – фото
Посконник – фото
Посконник – фото
Посконник – фото
Посконник – фото
Посконник – фото
Посконник – фото
Посконник – фото
Посконник – фото
Посконник – фото
Посконник – фото
Посконник – фото
Посконник – фото
Посконник – фото
Посконник – фото
Посконник – фото
Посконник – фото
Посконник – фото
Посконник – фото
Посконник – фото
Посконник – фото