Остеоспермум (50 фото) – види, посадка та догляд у відкритому ґрунті

Остеоспермум (50 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Африканська ромашка, капська маргаритка – щойно не називають остеоспермум. І всі ці назви недалекі від істини, адже його суцвіття справді схожі на звичні нам ромашки, лише з нальотом екзотики. Розповідаємо та показуємо докладніше!

Загальна інформація

Остеоспермум – це дуже різноманітний рід, до якого входять зовсім трав’янисті види та чагарники. Вони відносяться до айстрових, і прибули до нас прямо з Африканського континенту. В умовах холоднішого клімату остеоспермум вирощують як однорічник. І це чудова прикраса для твого саду.

Остеоспермум зацвітає у розпал літа і зупиняється лише у другій половині осені. Середня висота – близько 1 м, але тут неможливо стверджувати однозначно, бо є дуже багато різних сортів. Листя остеоспермуму зубчасте, але нерівномірне, через що виглядає вдвічі незвично.

Яскраві квіти – це насправді суцвіття-кошики. Діаметр може варіюватися від 4 до 11 см, а найпоширеніші відтінки – білий, рожевий, малиновий, фіолетовий, жовтий та оранжевий. Дивовижна особливість ще й у тому, що насіння формується на пелюстках, а не в серединці.

Спільна інформація

Види остеоспермуму

У природі існує близько 50 видів остеоспермуму, але далеко не всі їх культивують у регіонах Росії. Ось на які різновиди варто звернути увагу!

Остеоспермум Еклона

Дуже різноманітна категорія, куди входять і кущі, що майже стеляться, і високі розлогі сорти до 1,5 м. У більшості випадків від червоної або фіолетової серединки розходяться білі пелюстки з рожевими прожилками.

Остеоспермум Еклона

Остеоспермум приємний

Дуже красивий декоративний різновид з ефектними об’ємними суцвіттями з кількох рядів пелюсток. На основі цього виду виведені садові гібриди, які можуть змінювати забарвлення.

Остеоспермум приємний