Мімулюс (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Мімулюс (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Якщо ти любиш яскраві квіти та незвичайне забарвлення, мімулюс чи губастик – саме те, що тобі потрібно. У середніх широтах цю багаторічну рослину вирощують як однорічник. Тож воно навіть не встигає завдати клопоту!

Загальна інформація

Мімулюс – чудова прикраса клумб та альпінаріїв. Його можна вирощувати в контейнерах, кашпо та взагалі як завгодно. Трав’янисті види виростають до 70 см, а чагарникові – до 150. Втечі бувають прямими і стелиться, але завжди гіллясті.

Найцікавіша особливість мімулюса – його незвичайна форма бутонів, за яку рослина і прозвали губастиком. Квітки асиметричні, до 5 см у діаметрі, із відігнутою сегментованою губою. А ось назва «мімулюс» пов’язана з мімами та здатністю рослини мімікрувати – міняти відтінок.

Загальна інформація

Види мімулюса

У садівництві культивуються лише декоративні та ефектні види мімулюса. Кожен з них по-своєму гарний і має унікальні родзинки. Найзручніше класифікувати їх за відтінком квіток.

Помаранчевий мімулюс

Розлий теплолюбний сорт висотою до 1 м з темним глянсовим листям. Основні відтінки – помаранчевий і рожевий, а діаметр квіток доходить до 4 см. Високий мімулюс потребує опори, тому що пагони почнуть стелитись.

Помаранчевий мімулюс

Крапчастий мімулюс

Оригінальний декоративний сорт із червоними плямами поверх жовтих пелюсток. У нього високі та гіллясті прямі пагони, які витягуються до 80 см. Існують ряболисті сорти.

Крапчастий мімулюс

Гранатний мімулюс

Каліфорнійський та мексиканський вид зі складним переливчастим забарвленням бутонів. У ньому ефектно переплітаються всі відтінки оранжевого, червоного та бордового.

Гранатний мімулюс