Квітка вероніка (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті.

Квітка вероніка (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Така проста, але така мила квітка вероніка просто не залишає байдужих. Крім того, цінуються його чудодійні лікарські властивості та велика різноманітність видів. Розповідаємо про них докладніше!

Загальна інформація

Раніше веронік виділяли в окреме сімейство, але зараз доведено, що вона відноситься до подорожникових. Причому це найчисленніший і найрізноманітніший їх представник. У саду вероніка гарна в монопосадках та разом з іншими яскравими квітками.

Зібрати єдиний загальний опис цього роду просто неможливо. Є маленькі трав’янисті однорічники, а є рослі напівчагарники з дерев’яними пагонами. Листя та пагони найчастіше вузькі та опушені, з сіруватим відливом.

Дрібні ніжні бутони зібрані у довгі колоски, а рідше – у волоті та парасольки. Витончені загострені пелюстки виглядають дуже красиво та акуратно. Структура кореневища повністю залежить від умов проростання – на родючих ґрунтах, біля води чи скелястої місцевості.

Загальна інформація

Види віроніки

Рід віроніки по-справжньому величезний: понад 300 видів цієї рослини. Вони поширені у всьому світі, і майже половина з них зустрічається у Росії. Розглянемо найпопулярніші!

Дубравна вероніка

Зустрічається у лісах та на полях. Кущики до 40 см заввишки покриваються пухкими суцвіттями із досить великими синіми бутонами – до 1 см кожен.

Дубравна вероніка

Лікарська віроніка

Саме її традиційно використовують у народній медицині, а ще з неї виходять ефектні ґрунтопокривні килимки. Лікарська вероніка росте на найбідніших піщаних ґрунтах.

Лікарська вероніка

Вірменська вероніка

Густий, але компактний багаторічник з численними пагонами, що лежать до 10 см у довжину. У неї перисте розсічене листя і бузкові або блакитні бутони.

Вірменська вероніка