Котовник (50 фото) – види, посадка та догляд у відкритому ґрунті

Котовник (50 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Котовник не просто так отримав свою назву. Кішки справді шаленіють від так званої котячої м’яти. Але це не єдина цікава особливість рослини. Котовник гарний, декоративний, корисний і активно використовується навіть у народній медицині. Хочеш дізнатися більше? Тоді читай далі!

Загальна інформація

У природі котовник поширений по всій Європі та Азії, тому він спочатку адаптований до кліматичних умов Росії. Є навіть стійкі види для Сибіру та Кавказу, а є сорти, які чудово почуваються у Північній Африці.

Котовник – багаторічна рослина, але бувають і однорічники. Середня висота – близько 1 м або трохи більше. Одиночне серцеподібне листя з зубчастою кромкою і витікає цей характерний аромат котячої м’яти. І так, котовник – справді родич м’яти.

Котовник цвіте в липні акуратними цвітними суцвіттями синього або білого кольору. Зрідка зустрічаються інші відтінки, на зразок жовтого. Самі квітки дрібні, що нагадують дзвін або вирву. Після цвітіння на їхньому місці формуються плоди-горішки.

Загальна інформація

Види котовника

Котовник – це теж ціла група різних рослин, які можна класифікувати за ареалом проживання та специфікою зростання. Ось кілька основних видів!

Великоквітковий котівник

Морозостійка лікарська рослина родом із Сибіру із синьо-фіолетовими квітками. У нього дуже пухнастий квітучий віночок і тонке зелене листя.

Великоквітковий котівник

Котовник Фассена

Грунтопокровний компактний вид з вузьким листям красивого сріблястого відтінку. Суцвіття можуть бути блакитними чи рожевими. Котовник Фассена рано, але дуже довго і рясно цвіте.

Котовник Фассена