Конвалії (50 фото) – види, посадка та правильний догляд

Конвалії (50 фото): види, посадка і правильний догляд

Ніжні конвалії щовесни прикрашають клумби, варто тільки зійти снігу. Їх люблять не лише за чарівну красу, а й за абсолютну невибагливість. Ця та квітка, про яку можна благополучно забути після посадки. Якщо врахувати кілька тонкощів, про які ми зараз розповімо!

Загальна інформація

Конвалії ставляться до первоцвітів і зацвітають десь у квітні. Колись їх відносили до лілейних, але наразі встановлено, що це рід спаржових. Вже не перше століття конвалії культивують і вирощують у декоративних цілях. А ось дикі види занесені до Червоної книги.

Конвалії використовуються в народній медицині та парфумерній промисловості. Цвітуть вони близько двох тижнів, і покривають ґрунт суцільним біло-зеленим килимом. Цікава форма квітконоса – у нього трикутний перетин, і зверху він химерно закручується.

Дрібні бутони-дзвіночки начебто нанизані на квітконос. Їхній розмір рідко перевищує 0,5 см і вони зібрані групами до 12 штук. Після цвітіння формуються яскраві ягоди. Соковиті зелені листя конвалії залишаються такими ж яскравими і красивими до другої половини літа.

Загальна інформація

Види конвалії

Декоративних сортів конвалії десятки. А ось видів, різних з морфологічного погляду, лише три. Ось вони!

Майська конвалія

Європейський сорт, який найчастіше зустрічається у нас у дикій природі в лісах і на галявинах. Його потужна коренева система сформована з тонких дрібних корінців, які розповзаються на всі боки. Максимальна висота квітконосів – 30 см, а бутони зібрані до суцвіття до 20 штук.

Майська конвалія

Гірська конвалія

Екзотичний гість у наших широтах у природі зустрічається лише у деяких регіонах Північної Америки. У нього високі листя до 35 см і широкі дзвінчасті квітки довжиною до 8 мм.

Гірська конвалія