Конвалії (50 фото) – види, посадка та правильний догляд

Конвалії (50 фото): види, посадка і правильний догляд

Ніжні конвалії щовесни прикрашають клумби, варто тільки зійти снігу. Їх люблять не лише за чарівну красу, а й за абсолютну невибагливість. Ця та квітка, про яку можна благополучно забути після посадки. Якщо врахувати кілька тонкощів, про які ми зараз розповімо!

Загальна інформація

Конвалії ставляться до первоцвітів і зацвітають десь у квітні. Колись їх відносили до лілейних, але наразі встановлено, що це рід спаржових. Вже не перше століття конвалії культивують і вирощують у декоративних цілях. А ось дикі види занесені до Червоної книги.

Конвалії використовуються в народній медицині та парфумерній промисловості. Цвітуть вони близько двох тижнів, і покривають ґрунт суцільним біло-зеленим килимом. Цікава форма квітконоса – у нього трикутний перетин, і зверху він химерно закручується.

Дрібні бутони-дзвіночки начебто нанизані на квітконос. Їхній розмір рідко перевищує 0,5 см і вони зібрані групами до 12 штук. Після цвітіння формуються яскраві ягоди. Соковиті зелені листя конвалії залишаються такими ж яскравими і красивими до другої половини літа.

Загальна інформація

Види конвалії

Декоративних сортів конвалії десятки. А ось видів, різних з морфологічного погляду, лише три. Ось вони!

Майська конвалія

Європейський сорт, який найчастіше зустрічається у нас у дикій природі в лісах і на галявинах. Його потужна коренева система сформована з тонких дрібних корінців, які розповзаються на всі боки. Максимальна висота квітконосів – 30 см, а бутони зібрані до суцвіття до 20 штук.

Майська конвалія

Гірська конвалія

Екзотичний гість у наших широтах у природі зустрічається лише у деяких регіонах Північної Америки. У нього високі листя до 35 см і широкі дзвінчасті квітки довжиною до 8 мм.

Гірська конвалія

Конвалія Кейзке

Далекосхідний любитель моху, вологи та суворого клімату, цей конвалія зустрічається в Забайкаллі та на Далекому Сході. У нього незвичайні лускаті нижні листки темного відтінку. Висота рідко перевищує 18 см, а суцвіття зібрані із 4-10 бутонів.

Конвалія Кейзке

Догляд за конвалії

Догляд за конвалії настільки простий, що його вважай і немає зовсім.Особливо коли рослини вже трохи зміцніють після посадки – десь за місяць. Хіба що періодично оглядай квіти на предмет шкідників і хвороб!

Температура та освітлення

Жодних особливих вимог до температури у конвалії немає. Найкраще висаджувати їх у тіні чи півтіні. Пам’ятай, що у природному середовищі вони ростуть у лісі між деревами та чагарниками.

Температура та освітлення

Полив

Конвалії дуже люблять вологу і їх не можна пересушувати, тому що вони не будуть нормально цвісти. Вологість має бути постійною, але при цьому не перетворюй ділянку на болото.

Полив

Грунт

Конвалії можуть рости і рясно цвісти на будь-якому грунті. Вони не переносять лише солончаки та болотисту місцевість. Але найкраще їм підходять легкі суглинки.

Грунт

Добрива та підживлення

У більшості випадків конвалії чудово справляються і без підгодівлі, якщо їм вистачає вологи. Але в надто бідний ґрунт можна внести трохи органіки, а на другий рік – мінеральні добрива.

Добрива та підживлення

Зимівка

Конваліїзимують без укриття у будь-яких регіонах Росії. Але про всяк випадок звертай увагу на конкретні рекомендації, якщо купуєш якийсь селекційний сорт. Тільки недавно висаджені рослини можна присипати мульчею на випадок безсніжної зими.

Зимівка

Безпека

На жаль, конвалії токсичні, тому обов’язково працюй з ними в рукавичках. Якщо у тебе є діти чи домашні тварини, плоди після цвітіння краще видаляти.

Безпека

Проріджування

За швидкістю самостійного розмноження та розростання конвалії можуть посоперничати з багатьма бур’янами. Тому май на увазі, що посадити їх лише на рік маленькою ділянкою не вийде.

Вони стрімко розширюватимуться і захоплюватимуть територію. Навіть якщо тебе це влаштовує, радимо проріджувати посадку кожні кілька років, інакше через густоту рослини не можуть розвиватися і цвісти.

Проріджування

Посадка та розмноження

Найкраще саджати конвалії восени до серйозних морозів. Висаджувати їх ряжами в канавки на відстані близько 10 см. Не загортати їх занадто глибоко в землю – вистачить 2-3 см.І не загущай посадки, тому що вони самі активно розростаються, і це загрожує неохайним видом лужка, а ще – грибком та гниллю.

Зручніше розмножувати конвалії діленням, тому що насіння довго і погано проростає, і ти ще не скоро доб’єшся цвітіння. Досить просто розділити один кущик на кілька частин зі здоровим корінням і паростками. Якщо все зробити акуратно, то вже навесні вони можуть зацвісти.

Можна садити конвалії і навесні, але зазвичай з цим більше клопоту. Вони не тільки не зацвітуть у найближчий рік, а й можуть частіше хворіти. Крім того, ділянку під посадку все одно доведеться готувати з осені – перекопувати та удобрювати.

Посадка та розмноження

Шкідники та хвороби конвалії

Найчастіше конвалії страждають від сірої гнилі, яку викликає підвищена вологість у поєднанні з прохолодою. Це найпоширеніша проблема всіх ранніх кольорів. Але від неї добре допомагають спеціальні препарати.

А ось глеоспоріоз – хвороба, яка властива здебільшого лише конваліям. На листі з’являються плями із червоною облямівкою. Радимо видалити всі пошкоджені ділянки, та кілька разів з інтервалом обробити посадку фунгіцидами.

Конвалії люблять пильщики, які просто виїдають всю зелень на своєму шляху. Якомога раніше використовуй комплексні інсектициди. А ось боротися з кореневою нематодою майже неможливо, і хворі квіти доведеться знищити, а ґрунт – знезаразити.

Шкідники та хвороби конвалії

Конвалії – фото

Маленькі острівці або великі клумби – у будь-якому вигляді конвалії виглядають просто чудово. Сумніваєшся? Дивись!

Конвалії - фото
Конвалії - фото
Конвалії - фото
Конвалії - фото
Конвалії - фото
Конвалії - фото
Конвалії - фото
Конвалії – фото
Конвалії - фото
Конвалії - фото
Конвалії - фото
Конвалії - фото
Конвалії - фото
Конвалії - фото
Конвалії - фото
Конвалії - фото
Конвалії - фото
Конвалії - фото
Конвалії - фото
Конвалії - фото
Конвалії - фото
Конвалії - фото
Конвалії - фото