Кліщевина (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Кліщевина (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

За дивною назвою ховається така сама незвичайна квітка. На перший погляд складно вирішити, куди саме відправити рицину – до декоративно-листяних або квітучих. Але це все умовності, адже значно важливіше створити для її оригінальної краси комфортні умови. Про що ми сьогодні розповімо!

Загальна інформація

Кліщевина – субтропічний вічнозелений багаторічник, який відноситься до молочайних. У неї міцні і потужні стебла, які швидко розростаються і покриваються величезним декоративним листям. Їх розмір може сягати 80 см. Зазвичай вони пальчасті, хвилясті, з різьбленим краєм і пофарбовані у всі відтінки червоного.

У природі розміри чагарника сягають 10 м, але в наших широтах його вирощують як однорічник. Навіть так деякі сорти всього за один сезон доростають до 3 м. Самі пагони – порожнисті та ребристі, із щільною шкіркою.

Влітку рицина зацвітає незвичайними суцвіттями. Вони зібрані з дрібних непримітних квіточок, але кожна пухнаста кулька на тлі монструозного листя миттєво привертає увагу.

Кліщевина – отруйна рослина. Категорично не можна їсти жодні її частини, а особливо насіння. Дорослим достатньо користуватись рукавичками або ретельно мити руки після догляду.Але якщо в будинку є дитина, можливо рицина – не найкращий вибір. В іншому ж вона не завдає клопоту.

Загальна інформація

Види рицини

Видів рицини не так багато, і вони дуже схожі між собою, тому що походять від одного предка. Розберемо кілька найпопулярніших!

Кліщевина Гібсона

Це високий рослий кущ до 1,5 м у висоту з пропорційно великим листям. Залежно від освітлення вони відливають блакитним чи сірим, практично з ефектом металіка. А прожилки виразно червоні.

Кліщевина Гібсона