Кліщевина (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Кліщевина (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

За дивною назвою ховається така сама незвичайна квітка. На перший погляд складно вирішити, куди саме відправити рицину – до декоративно-листяних або квітучих. Але це все умовності, адже значно важливіше створити для її оригінальної краси комфортні умови. Про що ми сьогодні розповімо!

Загальна інформація

Кліщевина – субтропічний вічнозелений багаторічник, який відноситься до молочайних. У неї міцні і потужні стебла, які швидко розростаються і покриваються величезним декоративним листям. Їх розмір може сягати 80 см. Зазвичай вони пальчасті, хвилясті, з різьбленим краєм і пофарбовані у всі відтінки червоного.

У природі розміри чагарника сягають 10 м, але в наших широтах його вирощують як однорічник. Навіть так деякі сорти всього за один сезон доростають до 3 м. Самі пагони – порожнисті та ребристі, із щільною шкіркою.

Влітку рицина зацвітає незвичайними суцвіттями. Вони зібрані з дрібних непримітних квіточок, але кожна пухнаста кулька на тлі монструозного листя миттєво привертає увагу.

Кліщевина – отруйна рослина. Категорично не можна їсти жодні її частини, а особливо насіння. Дорослим достатньо користуватись рукавичками або ретельно мити руки після догляду.Але якщо в будинку є дитина, можливо рицина – не найкращий вибір. В іншому ж вона не завдає клопоту.

Загальна інформація

Види рицини

Видів рицини не так багато, і вони дуже схожі між собою, тому що походять від одного предка. Розберемо кілька найпопулярніших!

Кліщевина Гібсона

Це високий рослий кущ до 1,5 м у висоту з пропорційно великим листям. Залежно від освітлення вони відливають блакитним чи сірим, практично з ефектом металіка. А прожилки виразно червоні.

Кліщевина Гібсона

Кліщевина Імпала

Порівняно компактний сорт виростає в середньому до 1,2 м. Але при цьому у рицини Імпала дуже потужні пагони, густо вкриті темним зеленим листям з бронзовим відливом.

Кліщевина Імпала

Занзібарська рицина

У наших широтах вона росте тільки як однорічник, але має такі фантастичні темпи, що за цей час пагони витягуються до 2 м. Велике листя пофарбоване в яскравий бордовий колір.

Занзибарська рицина

Камбоджійська рицина

У неї звичайне зелене листя, і для рицини саме це – її незвичайна особливість. А ось стовбур та пагони практично чорного кольору.

Камбоджійська рицина

Червона рицина

Гарний декоративний сорт з великим і блискучим червоним листям. Така рицина зовсім невибаглива і добре вживається з будь-якими сусідами в саду.

Червона рицина

Догляд за рициною

При всій екзотичності рицини їй практично нічого не потрібно. Вона легко адаптується до різних умов і швидко справляється самотужки.

Температура

Починаючи з травня, рицина чудово почувається в саду. Їй не потрібні спеціальні умови навіть до зими. Вона все одно не перенесе морози, тому після засихання просто зріж кущ.

Температура

Освітлення

Радимо підібрати добре освітлену ділянку, щоб листя було великим і красивим. Крім того, це важливо при частих поливах, щоб уникнути грибка та цвілі.

Освітлення

Полив

Головневимога при догляді за рициною – це регулярний та інтенсивний полив. За відсутності дощів рекомендується виливати по відру води під шматок раз на 3-4 дні.

Полив

Грунт

Якщо ти хочеш дійсно розлогий і сильний кущ, обов’язково потрібний родючий і пухкий ґрунт. Чим багатший грунт – тим краще росте рицина, тому можеш з осені перекопати ділянку з добривами.

Грунт

Добрива та підживлення

Завдяки підгодівлі рицина росте ще інтенсивніше, так що радимо внести добрива тричі за сезон. Підійдуть готові суміші із високим вмістом азоту.

Добрива та підживлення

Посадка та розмноження

Кліщовину вирощують із насіння, і ніякі додаткові хитрощі тут не потрібні. Після скарифікації замочи їх на півдня в стимуляторі та висади у ґрунт. У відкритий ґрунт насіння висівають у травні, а ось розсаду можна починати у квітні.

Для розсади використовуй по маленькому горщику для кожного насіння. Заглиби насіння приблизно на 2 см, присип землею, і вже через пару днів обов’язково з’являться перші сходи. Вони дуже швидко ростуть, і до пересадки у відкритий ґрунт можуть дійти майже 1 м.У сад рицину пересаджують на початку червня перевалкою з відстанню близько 1,5 м між кущиками.

Посадка та розмноження

Шкідники та хвороби рицини

Всі частини рицини містять токсини, згубні для шкідників, тому про них можеш не турбуватися. Дуже рідко молоді рослини страждають від гусениць та дротівника, але від цього легко вбереже обробку інсектицидами.

Найнебезпечніша хвороба – суха гнилизна, через яку рослина в’яне та сохне. Це лише один із видів грибка, але є й інші. Перші симптоми – білястий наліт, м’які рідкі ділянки та світлі, темні чи руді плями. Благо, розбиратися в різновидах у домашніх умовах ні до чого. Просто використовуй комплексні фунгіциди.

Шкідники та хвороби рицини

Кліщевина – фото

А якщо раптом рицина все ще здається тобі якоюсь екзотичною дивиною, подивися, як цікаво вона виглядає на ділянці в реальному житті!

Кліщевина - фото
Кліщевина - фото
Кліщевина - фото
Кліщевина - фото
Кліщевина - фото
Кліщевина - фото
Кліщевина - фото
Кліщевина - фото
Кліщевина - фото
Кліщевина - фото
Кліщевина - фото
Кліщевина – фото
Кліщевина - фото
Кліщевина - фото
Кліщевина - фото
Кліщевина - фото
Кліщевина - фото
Кліщевина - фото
Кліщевина - фото
Кліщевина - фото
Кліщевина - фото
Кліщевина - фото