Календула (50 фото) – види, посадка та догляд у відкритому ґрунті

Календула (50 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Календулу чи нігтики знають, як універсальна лікарська рослина чи не від усіх бід світу. Але чи знаєш ти, що це ще й витончена декоративна квітка? Саме про це ми хочемо поговорити цього разу!

Загальна інформація

Календула – дуже компактний та акуратний представник сімейства айстрових з характерними суцвіттями-кошинками. Спочатку вона росла у Середземномор’ї та деяких регіонах Азії, але тепер зустрічається у всьому світі.

У календули розвинене стрижневе кореневище та пряме стебло, яке може бути розгалуженим, залежно від виду. Висота варіюється від 15 до 70-80 см. Втечі злегка липкі навпомацки через особливі залізисті ворсинки.

Кошинки календули зібрані з плоских язичкових пелюсток жовтого або оранжевого кольору. Цвітіння триває з літа до осінніх похолодань, і протягом усього сезону рослина випромінює виразний аромат.

Про лікувальні властивості календули можна говорити дуже довго. Недаремно її вирощують цілими плантаціями, а її екстракт активно використовується навіть в офіційній медицині. У садівництві ж гарну квітку вирощують у міксбордерах, килимових посадках, для прикраси терас і балконів та як фон для клумб.

Спільна інформація

Види календули

З кількох десятків видів календули в садах вирощують лише два основні. Розповідаємо докладніше!

Польова календула

Це більш декоративний різновид з великими простими суцвіттями діаметром до 9 см. Самі кущики при цьому маленькі, по 10-30 см, і практично не гілкуються.

Польова календула

Лікарська календула

Той самий вид, який досі використовується у медицині. Ця категорія різноманітніша, включаючи махрові та напівмахрові сорти. Але діаметр суцвіть у середньому менший – до 7-8 см. Зате прямі стебла більш високі – до 50-75 см.

Лікарська календула