Індекс ваги і росту для жінок, чоловіків, дітей з урахуванням віку, таблиця норм, розрахунок ідеальної ваги для дівчат підлітків

Існує така відрізняється для жінок і чоловіків величина як індекс ваги і зросту (ІМТ), що сприяє оцінці відповідності маси людини з його зростанням.

Допомагає виявити зайвий, нормальний або відсутній вага, що дуже важливо при необхідності лікування організму або для самостійного коригування своєї фігури.

Що таке «індекс маси тіла»

Ще в 19 столітті лікарі визначили, що поява захворювань пов’язано безпосередньо з наявністю жирових матерій у людини. Для виявлення оптимального ваги знадобився розрахунок величини співвідношення людського зросту до його ваги.

У 1869 році лікар А. Кетле винайшов методику обчислення індексу, що дозволяє оцінити наскільки маса тіла підходить до наявного зростання. З часом багато вчених вносили різні поправки і з’являлися нові формули. Але нормативи в різний період розрізнялися.

Останнім часом оптимальний ІМТ знизився, і це стало причиною збільшення кількості людей, які мають надмірну масу тіла та ожиріння.

Оптимальна маса тіла — встановлений діапазон, у рамках якого вага може рухатися, не впливаючи на функціонування організму

Як визначається ІМТ

Деколи, розрахунок ІМТ не дає точних даних. Це пов’язано з тим, що люди мають різне співвідношення між м’язовою та жировою масою, що зумовлено багатьма факторами. Тому індивіди з одним і тим же показником виглядають не однаково.

Для вірного розрахунку ІМТ беруть до уваги вік, стать і тип (тонкокостный, среднекостный і ширококостий) комплекції, встановлений за підсумками замірів обхвату зап’ястя.

Об’єктивною величиною вважається виражена у відсотках співвідношення між жиром і кістково-м’язової тканиною для жінок – 13-20%, для чоловіків – 10-15%.

Худорляві персони з вузьким формуванням кісток мають менший норматив порівняно з власниками великих форм. Часом для визначення конституції тіла вимірюють об’єм грудної клітки.

Із-за особливостей будови жіночої і чоловічої фігури, їх ІМТ є різним. Необхідно враховувати також вік перевіряється, тому що у молодого і літнього людини оптимальний вага буде різнитися.

При аналізі індексу маси тіла (співвідношення ваги і зросту) слід враховувати те, що для чоловіків і жінок він буде різним через особливості будови жіночої і чоловічої фігури.

З роками додається жировий прошарок, більш важка, ніж м’язова тканина. З-за цього, зріла людина може мати ідеальний коефіцієнт, і в теж час страждати надмірною вагою.

Спеціальні розрахунки застосовуються для визначення оптимального індексу маси дітей. Особливим способом розраховується ІМТ у спортсменів. Завдяки тренінгу вони мають потужну мускулатуру, і їх ідеальний вагу виявиться набагато вище, ніж у звичайної людини.