Гіппеаструм (70 фото) – догляд у домашніх умовах, види та їх вирощування

Гіппеаструм (70 фото): види та догляд у домашніх умовах

Яскравий та ефектний гіппеаструм – барвистий букет в одному вазоні. Він стане чудовою прикрасою домашнього зеленого куточка та чудовим подарунком для близьких людей. А ми розповімо, що робити, щоб гіппеаструм якомога довше радував тебе своєю красою!

Загальна інформація

Квіти гіппеаструму нагадують великі та яскраві зірки, завдяки чому квітка і отримала таку назву. У природному середовищі він росте в тропіках та субтропіках, переважно – у басейні Амазонки. Гіппеаструм дуже схожий на свого найближчого родича – амариліс, тільки той переважно зустрічається в Південній Африці.

Через таку подібність гіппеаструм часто плутали з іншими рослинами із сімейства амариліс. Тому було складно встановити, скільки саме його видів існує у природі. Сьогодні це прозоріше – налічується близько 90 сортів гіппеаструму.

Спільна інформація - Гіппеаструм

У Західній Європі особливо славилася фірма Керра у Ліверпулі.Хоча вони помилково презентували свої квіти, як амариліс, їхня робота та участь на міжнародних виставках дали колосальний поштовх для садівників та селекціонерів. Пізніше, коли з Перу та Бразилії завезли ще кілька видів, почалася справжня епоха схрещування.

Гіппеаструм – квітучий багаторічник з округлою цибулею та коротким широким стеблом. Довгі пружні листи ростуть супротивно і витягуються до 70 см. На такому ж довгому стеблі розростається до шести великих яскравих кольорів, що нагадують вирву. Найпоширеніший колір пелюсток – червоний у всьому його різноманітті.

Спільна інформація - Гіппеаструм

Види гіппеаструму

Гіппеаструм довго зустрічався виключно у Південній Америці та найближчих регіонах, але у шістнадцятому столітті мандрівники завезли його до Європи. Незабаром красива і ефектна квітка оцінили садівники і почалися роки відбору та селекції. Перший гібрид з’явився наприкінці вісімнадцятого століття – це був гіппеаструм Джонсона. Розберемося докладніше!