Ешшольція (60 фото) – види, посадка та догляд у відкритому ґрунті

Ешшольція (60 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Ніжна та витончена ешшольція нагадує мак, лише яскравого та насиченого золотого відтінку. До нас вона потрапила прямо з рідної Каліфорнії, а зараз її активно висаджують у декоративних та лікувальних цілях. Детально розповідаємо про особливості, види та тонкощі догляду за ешшольцією!

Загальна характеристика

Ешшольція – дуже ніжна та витончена квітка. Вона не тільки схожа на мак, а й насправді є його далекою родичкою. Це невеликий гіллястий кущик з красивим ажурним листям і блискучими квітами.

Кожна квітка ешольції живе лише кілька днів, і лише у сонячну погоду. Але їх так багато, що вистачає навіть цього. У середньому цвітіння триває дуже довго – з початку літа до середини осені.

Чудовими декоративними якостями відрізняються не лише квіти, а й листя. Вони вкриті сизим нальотом і трохи нагадують полин. Густі чагарники ешшольції ефектні навіть без квітів-компаньйонів.

За легендою золоті квіти ешольції роками вводили в оману золотошукачів. У рослини тонкі, але дуже численні пагони, а ще ніжний, але довгий стрижневий корінь. Чутливі бутони закриваються у похмурі, холодні, вітряні та дощові дні.

Загальна характеристика

Види ешольції

Існує кілька десятків різновидів ешшольції, але в наших широтах культивують кілька з них!

Каліфорнійська ешшольція

Найпопулярніший вид у наших широтах, і саме її і називають каліфорнійським маком. Сорти більш високі, і можуть виростати до 40 см. Втечі тонкі, але ребристі, а квітки – одиночні та чашоподібні, до 9 см.

Каліфорнійська ешшольція

Дерниста ешшольція

Мініатюрний трав’янистий різновид рідко зростає вище 15 см. Листя зібране у витончені розетки з численними квітконосами та жовтими квітками до 3 см.

Дерниста ешшольція

Яблуневий колір

Один із найпопулярніших сортів, який привертає увагу великими махровими квітами. Його ще можна дізнатися з характерного забарвлення, тому що краї пелюсток насиченого рожевого кольору поступово світліють ближче до середини.

Яблуневий колір

Ешшольція Мікадо

Цей сорт селекціонери вивели для любителів ніжних простих квіток.При цьому вони досить великі, до 7 см і виділяються яскравою помаранчевою серединкою.

Ешшольція Мікадо

Фруктовий вибух

Ще один популярний різновид каліфорнійської ешольції, і знову незвичайна будова складчастих пелюсток. Зустрічається багато рожевих та малинових квіток.

Фруктовий вибух

Ешшольція Балерина

Сорт із гігантськими яскравими квітами. Діаметр бутону, що розкрився, може досягати 15 см, що не зовсім типово для ешольції. Як тут устояти перед такою красою?

Ешшольція Балерина

Догляд за ешольцією

Основних тонкощів догляду за ешольцією лише дві – не зловживай поливами та одразу вибирай постійне місце для посадки. Крім того, май на увазі, що рослина дуже густо розростається, тому прополювати клумбу буде проблематично.

Температура

Ешшольція не любить морози, через що в холодніших регіонах її висаджують як однорічник. Але за грамотного догляду вона перенесе короткочасні заморозки до -5 градусів. А ось високі температури її зовсім не лякають.

Температура

Освітлення

Ешшольція любить яскраве сонячне світло, тому можеш сміливо вибирати найосвітленіші ділянки. Вона не боїться навіть прямих сонячних променів спекотним літом.

Освітлення

Полив

Занадто інтенсивний полив – основна причина всіх хвороб ешольції. Її потрібно більш-менш інтенсивно поливати тільки коли посуха дуже затягнулася, і грунт повністю просох. Навіть найспекотнішим літом не можна заливати посадку щодня. Також вибирай для процедури вечірній час, коли бутони вже зачинилися.

Полив

Грунт

Ешшольція не переносить кислі ґрунти та близьке залягання ґрунтових вод. Перед посадкою потрібно обов’язково розпушити ділянку, і потім злегка замульчувати дрібне легке насіння. Рослина чудово почувається у сухому неродючому грунті, де не приживаються інші садові квіти.

Грунт

Добрива та підживлення

Ешшольція зовсім не вибаглива до додаткового догляду. Більше того, так їй можна навіть зашкодити. Скоротити добрива посадок до мінімуму, а у родючому ґрунті краще взагалі обійтися без підживлення.

Удобрення та підживлення

Обрізка

Ешшольція багаторічна, і її потрібно обрізати ближче до зими. Сміливо зрізай усю наземну частину рослини, щоб навесні вона стала ще красивішою. А під час цвітіння важливо вчасно видаляти пошкоджені стебла, зів’ялі бутони і старі пагони, що відцвіли. Це потрібно, щоб ешольція розросталася далі.

Обрізка

Посадка та розмноження ешольції

Через довгу, але тендітну кореневу систему, яка активно розростається вглиб, ешольцію не висаджують розсадою. Для розмноження використовується насіння, яке можна засіяти на початку весни або в середині осені. Найчастіше осінній посів забезпечує щедріше цвітіння, але тоді рекомендуємо накрити насіння товстим шаром листя на зиму.

Надалі ешольція відмінно розмножується самосівом мінімум у найближчі кілька років. Тому якщо вам важлива форма декоративної композиції, її доведеться регулярно проріджувати. До речі, рослину проріджують і при посадці, щоб саджанці росли на відстані близько 20 см.

Посадка та розмноження ешольції

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Ешшольцію дуже любить попелиця, яка часто нападає на ніжне листя влітку.Якщо ж довго йдуть сухі дні, це сприяє появі павутинного кліща. В обох випадках потрібно якнайшвидше обробити рослини інсектицидами.

Щодо хвороб, найчастіше це грибки та гнилі. І вони розвиваються через неправильне поливання. Ешшольція звикла до життя в сухих регіонах, тому легко переносить посуху, але дуже погано постійні затоки. У разі появи підозрілих симптомів максимально скоротить полив та використовуй фунгіциди.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Ешшольція – фото

Ніжні пелюстки ешольції нагадують крила метелика, які тремтять на вітрі. Тільки поглянь, як гарно!

Ешшольція - фото
Ешшольція - фото
Ешшольція - фото
Ешшольція - фото
Ешшольція - фото
Ешшольція - фото
Ешшольція - фото
Ешшольція - фото
Ешшольція - фото
Ешшольція - фото
Ешшольція - фото
Ешшольція - фото
Ешшольція - фото
Ешшольція - фото
Ешшольція - фото
Ешшольція - фото
Ешшольція - фото
Ешшольція - фото
Ешшольція - фото
Ешшольція - фото
Ешшольція - фото
Ешшольція - фото
Ешшольція - фото