Декор старого столу своїми руками – 14 легких ідей (фото)

Декор старого столу своїми руками: 14 легких ідей

Будь-які, навіть найміцніші та найдорожчі меблі, з часом зношуються і втрачають свою естетичну привабливість. Досить часто таку річ шкода викинути, якщо з нею пов’язані теплі спогади. Ми пропонуємо тобі подивитися 14 легких, але дуже гарних ідей – як прикрашати старий стіл своїми руками, щоб вдихнути в нього нове життя!

1. Декупаж

Найпростіша, але чудова ідея – техніка декупаж. Для цього необхідно придбати серветки з малюнками, які відповідатимуть дизайну інтер’єру. Багатошарові серветки потрібно розділити, щоб матеріал був якомога тоншим.

Поверхня столу, якщо вона дерев’яна, потрібно якісно зачистити, відшліфувати та зробити абсолютно гладкою. Якщо стіл металевий, його слід помити та знежирити. Далі – крій поверхню акриловою фарбою.

Малюнок наноситься досить просто: стільницю змащуємо клеєм ПВА, прикладаємо серветку і розгладжуємо, виганяючи бульбашки повітря, що утворилися. Після закінчення роботи стіл повинен добре просохнути, потім нанеси захисний шар лаку, який надовго продовжить термін експлуатації.

Декупаж - Декор старого столу своїми руками
Декупаж - Декор старого столу своїми руками

2. Фарба та трафарети

За допомогою фарб можна повністю відреставрувати старий стіл, включаючи ніжки, які нерідко мають потертість. Якщо ти добре володієш пензлем, робота спроститься – тобі не важко зобразити бажаний малюнок або візерунок. Якщо з малюванням проблеми – скористайся трафаретами, які не складно купити у магазинах для творчості.

Для початку стіл необхідно добре зачистити, пофарбувати фоновою фарбою і почекати, поки вона остаточно висохне. Тепер потрібно розмітити, де розташовуються візерунки, також можна нанести легкий ескіз олівцем. Далі – бери трафарети та наноси зображення на свій смак. Коли декорований стіл висохне, розкрий його лакозахисним шаром.

Ще одне оригінальне рішення для декору своїми руками – використовуй замість трафарету звичайний візерунковий тюль: обтягнить їм стільницю, нанеси фарбу і одразу акуратно зніми. Вийде оригінальний ажурний столик!

Фарба та трафарети - Декор старого столу своїми руками
Фарба та трафарети - Декор старого столу своїми руками