Цинерарія (60 фото) – види, догляд та вирощування

Цинерарія (60 фото): види та правильний догляд

Серед яскравих декоративних астр особливо виділяється південна цинерарія. Недосвідчені квітникарі часто не в курсі існування цієї квітки, і дарма! Знайти ще одну настільки різноманітну садову рослину майже неможливо. Краса цинерарії дуже проста, але дуже ефектна та яскрава. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Цинерарія – це трав’яниста рослина або напівчагарник, тому вона гарна у ландшафтних композиціях. Незвичайна і гучна назва квітки дослівно перекладається як «попеляста». Це тропічна гостя, яка прибула до нас прямо з африканських тропіків та з Мадагаскару.

Висота різних сортів цинерарії відрізняється в кілька разів: від 30 до 90-95 см. У них гіллясті стебла з великими листовими пластинами, вкритими дрібним галявиною. Листя цинерарії буває овальним, ліроподібним або розсіченим.

У цинерарії великі щиткоподібні суцвіття всіх кольорів веселки від жовтого до пурпурового. Великі кошики з гладких або махрових пелюсток оточують об’ємну оксамитову серединку. Краса цвітіння радуватиме тебе від початку літа до холодів. Деякі види використовують при складанні букетів та вирощують спеціально під зріз.

Спільна інформація - Цинерарія

Види цинерарії

Існує майже півтори тисячі сортів та гібридів цинерарії, тому розглянути їх все просто неможливо. Селекціонери вивели масу декоративних різновидів, які відрізняються забарвленням та зовнішнім виглядом пелюсток. Їх можна умовно поділити на кілька категорій.

Кривава цинерарія

Цей вид найчастіше вирощують у квартирах, тому називають кімнатним. Особливість кривавої цинерарії – великі, рясні та дуже яскраві квіти всіляких відтінків. Є й садові декоративні сорти, що розростаються пишними чагарниками до 70-90 см.

Кривава цинерарія - Види цинерарії