Цикорій (60 фото) – види, посадка та догляд у відкритому грунті

Цикорій (60 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Цикорій – це не тільки корисний напій, але ще й дуже симпатичний декоративний багаторічник. У першій половині літа він густо покривається ніжними блакитними квітками, які доповнюють клумби і ландшафтні композиції. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Цикорій – дуже поширений багаторічник, який росте і вздовж доріг, і в аптекарських садах. Він належить до айстрових і скрізь від Східної Європи до Західного Сибіру. Його коренева система – великий коренеплід, який формується в перший рік життя рослини.

Корінь цикорію може досягати ваги 400 г, а довжина пагонів сягає 1,5 м і вище. Квітки порівняно невеликі – максимум до 5 см, але вони дуже витончені та їх багато. Старі бутони швидко відцвітають і змінюються новими протягом усього літа.

Цикорій розпускає свої квіти, щойно вранці зійде яскраве сонце. Але одразу ж закривається увечері або у похмуру погоду. Ще він чудова приманка для бджіл і просто добрий медонос.

Практично всі частини цикорію так чи інакше придатні для вживання. Крім кореня використовують листя, насіння і навіть засушені квіти. У складі міститься унікальна речовина під назвою інтибін, яка дає ту саму кавову гіркоту.

Загальна інформація

Види цикорію

У культурі використовується лише два основні види цикорію, та й у природі їх не надто багато. А садівникам та дачникам будуть цікаві цикорій звичайний та салатний!

Звичайний цикорій

Він же – лікарський. Його висаджують як декоративну рослину, і з неї ж роблять цей напій. Як альтернатива кави використовуються кореневі сорти, причому деяким з них вже далеко за кілька сотень років.

Звичайний цикорій