Бруннера (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Бруннера (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Бруннера дуже нагадує химерний гібрид фіалки та незабудки. У неї гарне декоративне листя і чарівні блакитні квітки, зібрані в широкі суцвіття. Сьогодні хочемо докладніше розповісти про цю чудову рослину!

Загальна інформація

Бруннера – багаторічник, який особливо поширений у Сибіру та на Кавказі. У садівництві її висаджують для прикраси бордюрів, ландшафтних композицій та різноманітних міксбордерів.

Середня висота трав’янистого кущика – 50 см. Великі цілісні листки на довгих черешках нагадують серце. Втечі трохи опушені, за рахунок чого здаються м’якшими.

Квітки брунери зовсім маленькі, не більше 1 см у діаметрі, а найчастіше навіть менші. Вони справді нагадують незабудки, і за цю особливість у народі бруннеру прозвали незабудочником. Але можна помітити невелику різницю: пляма в серединці брунери біла, а не жовта.

Загальна інформація

Види брунери

У природі існує лише три основні види брунери, а культивуються лише два з них.

Сибірська бруннера

Це великий декоративний вид заввишки до 60 см із потужним кореневищем та опушеними пагонами. Щільні серцеподібні листя рельєфні та злегка бархатисті. Діаметр квіток коливається близько 5 мм, і вони зібрані в широкі суцвіття. Сибірська бруннера зацвітає у травні.

Сибірська бруннера

Велика бруннера

Вона ж – кавказька. Це розгалужений кущик заввишки до 40 см з великим прикореневим листям. Вони темно-зелені зверху та сріблясті зі зворотного боку. У побуті крупнолиста бруннера не така примхлива, і при правильному виборі ділянки взагалі не потребує додаткового догляду. Цвітіння припадає на другу половину весни, але восени можна досягти повторного.

Крупнолиста бруннера