Чорниця Блюкроп – опис сорту, догляд та посадка, відгуки

Голубика Блюкроп: опис сорту, догляд та посадка

Серед стабільних та швидкозростаючих сортів лохини любителями та фермерами особливо цінується Блюкроп. Давно і заслужено він став еталонним, і у промислових масштабах їм засаджують цілі гектари землі. Блюкроп не завдає клопоту при посадці і надалі догляду, так що відмінно підходить новачкам. А ми вже підготували для тебе опис та його основні особливості!

Опис та характеристики сорту

Гібрид вивели американські селекціонери на початку тридцятих років. Після довгої висадки експериментального насіння та ретельного відбору вдалося отримати ідеальні кущі з потрібними характеристиками. Але на підготовку і доведення до розуму пішло ще майже двадцять років, тож у продаж лохина Блюкроп надійшла лише 1952 року.

Блюкроп – високорослий сорт з розлогими кущами до 1,9 м, усеяним темним витягнутим листям. Великі ягоди до 2,2 см трохи сплюснуті і ростуть важкими гронами. У них м’який солодкий смак, який навіть може здатися надто звичайним. А якщо чагарник вчасно не проріджувати – виявляється кислота та терпкість.

Опис та характеристики сорту - Чорниця Блюкроп

Ягоди Блюкроп не мнуться під час перевезення, добре зберігаються і підходять для заморожування. Вони зовсім не постраждають при автоматизованому прибиранні за рахунок щільної м’якоті та шкірки. Врожайність одного куща коливається від 4 до 9 кг, залежно від віку та умов.

З лохини Блюкроп формують чудові живоплоти, бо вона дуже декоративна. Восени кущ стає червоним, і буріють навіть пагони – це продовжується до зими. А з травня він покривається дрібними білими квітами-дзвіночками з химерно загнутими пелюстками.

Опис та характеристики сорту - Чорниця Блюкроп

Догляд за голубкою Блюкроп

Експерти рекомендують новачкам вирощувати лохину Блюкроп, бо тут дуже складно помилитися. Вона майже не хворіє і не боїться шкідників, переносить легкі похолодання та посухи, не завдає клопоту.

Температура

Ідеальний урожай лохини Блюкроп дає при температурі близько +25 градусів. Це зимостійкий сорт, який не мерзне до -40 градусів, але в холодних регіонах краще утеплювати його на зиму. Навесні зав’язі не страждають від різких похолодань до -7 градусів, що гарантує стабільну та прогнозовану врожайність.

Температура - Догляд за голубиною Блюкроп

Освітлення

Голубика віддає перевагу сонячним піднесенням, і Блюкроп тут не виняток. Так плоди будуть більшими і солодшими, а чагарник швидше росте. Але саме цей сорт легко адаптується до часткового затінення.

Освітлення - Догляд за голубиною Блюкроп

Полив

Голубка Блюкроп надає перевагу рясним і регулярним поливам, але не переносить болотисту місцевість і надто вологий клімат. У разі практично неможливо уникнути грибкових поразок. Влітку кущі поливають кожні 2-3 дні, але зважай на погодні умови. Вірна ознака нестачі води – зморщені дрібні ягоди.

Полив - Догляд за голубкою Блюкроп

Грунт

Блюкроп менше за інші сорти лохини страждає від неправильного грунту, головне – хороший дренаж. Сорт стійкий до хлорозів та в’янень, викликаних невідповідними умовами. Але все одно кислотність ґрунту – найважливіший критерій, і для Блюкропу вона повинна бути близько 4,5.

Грунт - Догляд за голубиною Блюкроп

Підживлення

Голубикуобов’язково потрібні щедрі азотні підживлення для нарощування зеленої маси та розвитку рослого чагарника. Але їх треба припинити до другої половини літа, щоб Блюкроп встиг підготуватися до зими. В решті достатньо використовувати навесні комплексні добрива.

Підживка - Догляд за голубкою Блюкроп

Розмноження

У домашніх умовах Блюкроп розмножують живцюванням з молодих гілочок. Обов’язково обробляй зріз стимуляторами, тому що вони погано та довго укорінюються. Найкраще використовувати теплицю зі стабільною температурою та освітленістю.

Можна розмножити кущ відведеннями з молодих пагонів, прикопаних у ґрунт. Спочатку потрібно прибрати з цього місця все листя, зробити на корі невеликий надріз та обробити антисептиками. Такий спосіб швидше, тому що за сприятливих умов саджанець можна буде відокремити вже за місяць.

Розмноження - Догляд за голубиною Блюкроп

Запилення

Блакитка Блюкроп самозапилюється, але за наявності інших сортів урожай буде кращим. При перехресному запиленні формується більше зав’язей, і вони міцніють. До речі, Блюкроп – чудовий медоносний сорт, який приваблює до саду бджіл.

Запилення - Догляд за чорницею Bluecrop

Обрізка

З другого року чорницю Bluecrop необхідно зрізати та проріджувати. Якщо кущ сильно розгалужується, пагони просто не витримають навантаження і зламаються під час дозрівання врожаю. Крім того, це підвищує ризик розвитку різних захворювань. Висота куща повинна бути в межах 2 м, а ширина – в межах 1,7 м.

Обрізка - Догляд за чорницею

Збирання врожаю

Ягоди Blucrop дозрівають довго, а це дуже зручно для садівників-любителів, адже ви завжди можете насолодитися свіжим урожаєм з куща. Але в промислових масштабах це не так добре, тому що ускладнить процес складання. Урожай збирають з кінця липня до середини серпня, через 55 днів після початку цвітіння.

Урожай - Догляд за чорницею

Зимівка

У суворих північних регіонах навіть зимостійкі сорти чорниці найкраще утеплювати на зиму. Принцип такий же, як і з виноградниками та іншими ягодами: гілки потрібно злегка пригнути і обмотати агротекстилем, ялиновим гіллям або кукурудзою.

Зимівка - Догляд за голубкою Блюкроп

Посадка лохини Блюкроп

Зручніше висаджувати лохину Блюкроп відразу в контейнерах – так ти не пошкодиш кореневу систему. Кущі ростуть здоровіше і дають рясніший урожай. Для посадки підходять одно- та дворічні саджанці.

Викопай яму 50х50х50 см або цілу траншею під кілька кущів. Відразу сформуй підкладку з торфу з хвойною тирсою, додай перегній і 30 г нітроамофоски. Для ґрунту з близькими заляганням ґрунтових вод лохину Блюкроп висаджують на гребінь, а потім прикопують і мульчують вище рівня ґрунту.

Посадка лохини Блюкроп

Хвороби та шкідники Блюкропу

Сучасний Блюкроп дуже стійкий до хвороб та шкідників. Але не забувай вчасно обробляти кущі інсектицидами та фунгіцидами. Пам’ятай, що у лохини чутлива поверхнева коренева система, так що на неї не повинні потрапляти концентровані пестициди.

Найпоширеніші захворювання – грибкового походження. Це муміфікація ягід, коккомікоз, сіра гнилизна, антракноз, інші мікози та спорози. Для профілактики вчасно прибирай падалицю та пошкоджені гілки, проріджуй кущ, стеж за вологістю та періодично оновлюй мульчу.

Хвороби та шкідники - Чорниця Блюкроп