Безвременник (50 фото) – види, посадка та догляд у відкритому ґрунті

Безвременник (50 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Завдяки незвичайній специфіці зростання безчасник відразу звертає на себе увагу в саду. Здається, що яскраві бузкові бутони виростають прямо із землі зовсім без квітконосів. Деякі сорти нагадують крокуси, але ми вже розібралися, в чому різниця і як доглядати лихоліття!

Загальна інформація

Друга назва безвременника – колхікум, а через терміни цвітіння його прозвали осінником. Це багаторічний представник однойменного сімейства, особливо поширений в Азії та Африці. А ще – у Середземного та Чорного морів.

Безчасник – дуже компактна трав’яниста рослина, яка перетворюється на квітучий килим. У нього зовсім короткі пагони, але порівняно довге ланцетове листя. Коренева система – бульбоцибулини.

Воронкоподібні квітки розпускаються навесні або восени, залежно від сорту. Їхня довжина разом із трубкою оцвітини досягає цілих 20 см. Пам’ятай, що лихоліття – отруйна рослина.

Загальна інформація

Види безвременника

Всі лихоліття можна розділити на дві великі групи – осінні та весняні.Це безпосередньо визначає терміни та тривалість сезону їх цвітіння!

Білий безчасник

Найпоширеніший осінній сорт, який, як не дивно, рідко зустрічається у дикій природі. З кожної цибулини розпускається до 7 квіток заввишки до 15 см.

Білий безвременник

Жовтий безчасник

Весняний вигляд віддає перевагу кам’янистій місцевості і розпускається відразу після сходження снігу. Жовті квіточки дуже дрібні, до 3 см у діаметрі, на компактних тонких трубках.

Жовтий тимчасовий>

Чудовий безчасник

Досить високий вид загальною висотою до 50 см з широким і великим листям. Великі квіти на довгу білу трубку пофарбовані в білий або бузковий. Є багато інших ефектних садових форм.

Чудовий лихоліття

Угорський безчасник

Білосніжний весняний вигляд чудово адаптований до умов середньої смуги. Дуже цікаві рожеві сорти з бордовими або пурпуровими пильовиками.

Угорський лихоліття

Махровий безвременник

Дуже ефектний та незвичайний осінній вигляд із великими ліловими квітками до 5 см у діаметрі. На одному бутоні можна нарахувати по 30-35 пелюсток. Зацвітає він найпізніше – наприкінці жовтня.

Махровий безвременник

Безчасник Регеля

Житель альпійських регіонів добре почувається навіть на бідному кам’янистому ґрунті. З кожної цибулини проростає до 4 білих квітів із фіолетовими смугами.

Безчасник Регеля

Догляд за безвременником

Безчасник виглядає незвичайно, але у догляді за ним ніяких несподіванок немає. Досить лише вдало підібрати ділянку, періодично її удобрювати та регулярно позбавлятися від бур’янів!

Температура та освітлення

Вибирай світлі сонячні ділянки або півтінь. Але пам’ятай, що якщо лихоліття росте під деревами, на ньому часто заводяться слимаки. Тому потрібна ретельна профілактика від шкідників.

Температура та освітлення

Полив

У додатковому поливі тимчасовий потребує лише під час цвітіння і лише при затяжній посусі.В решту часу йому вистачає природної вологості та опадів.

Грунт

Безчасник живе майже в будь-яких грунтах, включаючи помірно вологі глини, кислотний і лужний грунт. Єдине, чого він не переносить – це надмірна вологість та близьке залягання ґрунтових вод.

Грунт

Добрива та підживлення

За сезон потрібні 2-3 підживлення комплексними добривами з азотом. Використовуй рідкі склади під час поливу, але зменши концентрацію вдвічі від рекомендованої. Восени можна внести в ґрунт компост.

Добрива та підживлення

Пересадка

На одному місці тимчасовий росте до 6 років, але все-таки ми радимо пересаджувати його частіше, тому що цибулини активно розростаються, через що страждає декоративність. Пересаджують цибулини у стані спокою, попутно відокремивши діток. Якщо лихоліття не цвіте – це вірна ознака, що час їм зайнятися. Маленькі цибулини підсушують та висаджують на наступний рік.

Пересадка

Зимівка

Майже всі сорти безвременника без проблем зимують у ґрунті та не вимагають додаткової підготовки.Тільки окремі декоративні види, найчастіше махрові, більш чутливі і потребують укриття.

Зимівка

Посадка та розмноження безчасника

У побуті лихоліття не розмножують насінням, бо так його цвітіння доведеться чекати ще 6-7 років. Тому радимо використовувати цибулини. Їх висаджують у серпні групами, але на відстані близько 15 см. Глибина лунок – 8-20 см, залежно від розміру цибулин.

При посадці цибулин внеси в лунки трохи золи та фосфатів. Невеликі трубки, утворені лусочками, мають залишатися над землею – саме з них і з’являться бутони. Здорові рослини зацвітають через 1,5 місяці після посадки.

Посадка та розмноження лихоліття

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Безчасник дуже люблять слимаки та равлики, яких приваблюють соковите листя та вологість. Їх потрібно спочатку позбутися механічно, а потім скористатися спеціальними препаратами. Побутовий лайфхак – невеликі жолоби із водою навколо клумби. Шкідники просто не зможуть подолати їх.

З хвороб рослина найчастіше страждає від грибка та гнилі внаслідок перезволоження. При слабкому ураженні зріж хворі частини квітки та оброби фунгіцидами. При великому – краще позбутися хворої рослини повністю.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Безчасник – фото

Групові посадки безвременника виглядають дуже оригінально та незвично. Ними можна висаджувати цілі ділянки, ствольне коло у дерев або використовувати в складних ландшафтних композиціях.

Безчасник – фото
Безчасник – фото
Безчасник – фото
Безчасник – фото
Безчасник – фото
Безчасник – фото
Безчасник– фото
Безчасник – фото
Безчасник – фото
Безчасник – фото
Безчасник – фото
Безчасник – фото
Безчасник – фото
Безчасник – фото
Безчасник – фото
Безчасник - фото
Безчасник – фото
Безчасник – фото
Безчасник – фото
Безчасник – фото
Безчасник – фото
Безчасник – фото
Безчасник – фото
Безчасник – фото
Безчасник – фото