Бересклет (50 фото) – види, посадка та правильний догляд

Бересклет (50 фото): види, посадка та правильний догляд

Чарівний бересклет з його різнобарвною ажурною кроною та химерними сережками миттєво привертає увагу, де б він не ріс. За останні роки садівники незаслужено забули про таку красу, і дарма!

Загальна інформація

Серед сотень видів зустрічаються вічнозелені та листопадні. Є зовсім карликові повзучі сорти, а є високі гіганти. Більшість із них теплолюбні, але деякі все ж таки здатні витримувати сильні морози.

Найвищі та розлогі дерева витягуються до 10 м. Найчастіше зустрічаються кущі до 3-5 см у діаметрі, а види до 1,5-2 м вважаються мініатюрними. Повзучі сорти класифікують окремо. До речі, вони хороші для зелених огорож та арок.

Бересклет – квітуча рослина, яка зацвітає до кінця весни. Його бутони не дуже примітні, на відміну від різнокольорового листя, яке до осені збирає всі відтінки від жовтого до фіолетового. Крім того, дивно виглядають довгі сережки, які теж поступово змінюють відтінок. Май на увазі, що бересклет – отруйна рослина.

Загальна інформація

Види бруслини

У наших широтах поширені лише два види – європейський та бородавчастий. Але ми розповімо ще про кілька досить популярних!

Європейський бересклет

Є два основні підвиди такого бересклету – чагарниковий та деревоподібний. Дерево, залежно від умов регіону, може зрости до 8 м. Середня морозостійкість.

Європейський бересклет

Бородавчастий бересклет

Середньорослий чагарник до 1,5 м примітний дуже повільним зростанням та високою морозостійкістю. При своїй не найромантичнішій назві він напрочуд декоративний. Пагони обростають характерними потовщеннями.

Бородавчастий бересклет

Широколистий бересклет

Це високий чагарник до 5 м з рясним цвітінням і різким ароматом. Але цей вид найчастіше вирощують у медичних цілях. Тому серед садівників та ландшафтних дизайнерів він не такий затребуваний.

Широколистий бруслин

Бересклет Форчуна

І знову морозостійкий, до того ж дуже декоративний вигляд.Це дуже компактний китайський бересклет у вигляді ряболистого чагарника, що стеляться, до 50 см.

Бересклет Форчуна

Більшокрилий бересклет

Високий деревоподібний чагарник чудово розростається в тіні. Але все-таки на сонячних ділянках він набагато красивіший, і вирощується в основному у вигляді одиночних посадок.

Великокрилий бересклет

Японський бересклет

Теплолюбний вигляд, який не переносить температури нижче +5 градусів. Але є і хороша новина: він чудово зимує у приміщенні чи критій оранжереї. Тому в основному він вирощується у діжках.

Японський бересклет

Карликовий бересклет

Його легко відрізнити по нетиповому вузькому листю ланцетної форми із загнутими кінчиками. Він виростає до 1 м заввишки, але швидко розростається вшир, і захоплює цілі ділянки.

Карликовий бересклет

Догляд за бруслиною

У бруслини досить банальні та стримані вимоги.Трохи поміркованості у всьому – і він чудово зростатиме і радуватиме своєю красою!

Температура

Ідеальна літня температура для бруслини – близько 20 градусів. Для кімнатних вазонів взимку її потрібно знижувати до 6-12 градусів, щоброслина набралася сили до весни.

Температура

Освітлення

Світло має бути яскравим, але розсіяним, тому що агресивні прямі промені можуть залишати опіки та впливати на колір листя. Вимоги до освітленості можуть відрізнятись у різних сортів.

Освітлення

Полив

Влітку обов’язково знадобиться полив і регулярні обприскування, тому що сухий грунт і сухе повітря – перші причини втрати листя. А ось взимку бересклет взагалі майже не потребує додаткового зволоження.

Полив

Грунт

Ґрунт підходить будь-який, але обов’язково легкий і пухкий. Добре використовувати листову землю з дерном та органікою, а ще – додавати торф із піском.

Грунт

Добрива та підживлення

Бересклет чуйно реагує на підживлення. Тим більше, в цьому випадку можна сміливо чергувати мінеральні комплекси та органіку з інтервалом 1-2 тижні.

Добрива та підживлення

Обрізка

Хущник обрізають у декоративних цілях для створення акуратної та доглянутої крони. Крім того, для гіллястості навесні обов’язково прищипують свіжі пагони.

Обрізка

Зимівка

Це стосується вуличних рослин, які залишаться прямо у саду. Зимостійкі види не вимагають додаткової турботи і чудово переносять під снігом навіть -25 градусів. Якщо гілки частково вимерзнуть, то за сезон вони відновляться.

Зимівка

Пересадка

А цей пункт відноситься до кімнатних та кадокових рослин. Декоративний бересклет поступово виснажує ґрунт, так що навіть дорослі кущі, що повільно ростуть, рекомендується пересаджувати раз на 2-3 роки.

Пересадка

Розмноження та посадка бруслини

Кольорові та ряболисті сорти розмножують тільки вегетативно, щоб зберегти їх особливість. Садові рослини найпростіше розмножувати відведеннями. Просто пригніть низькі пагони до землі в канавку, закріпи скобами, прикопай, залишивши тільки верхівку, і чекай. Після появи коріння їх можна відокремити та пересадити.

Черенковання – універсальний метод і для діжкових, і для вуличних рослин. На початку літа наріж верхівкові живці близько 7 см з міжвузлям, оброби стимулятором і укорени в торфі з піском під плівкою. Їх можна буде пересадити за 2 місяці.

На початку сезону можна відокремити від основної рослини кореневих діток з корінням довжиною близько 30 см. Їх просто одразу пересаджують на постійне місце. А карликові види з рясним кореневим поростком абсолютно безболісно розмножують розподілом кореневища.

Розмноження та посадка бруслина

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Особливо небезпечні павутинні кліщі, борошнистий червець та плодожерки. Рідше на дереві селяться червоні кліщі, щитівки та моль. Всі вони псують і знищують листя, але від усіх добре допомагають комплексні інсектициди.

Всихання гілок та некроз кори найчастіше відбувається через грибкову інфекцію. Другий за поширеністю грибок – аскохітоз, внаслідок чого листя покривається бурими плямами, які поступово світлішають. Потрібно позбутися уражених частин рослини, а потім обробити все бордоською рідиною.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Бересклітин – фото

Бересклі так ефектний, що неможливо відмовити собі в задоволенні їм помилуватися.От і не відмовляй!

Бересклет – фото
Бересклет – фото
Бересклет – фото
Бересклет – фото
Бересклет – фото
Бересклет – фото
Бересклет – фото
Бересклет – фото
Бересклет – фото
Бересклет – фото
Бересклет – фото
Бересклет – фото
Бересклет – фото
Бересклет – фото
Бересклет – фото
Бересклет – фото
Бересклет – фото
Бересклет – фото
Бересклет – фото
Бересклет – фото
Бересклет – фото
Бересклет – фото
Бересклет – фото