Бересклет (50 фото) – види, посадка та правильний догляд

Бересклет (50 фото): види, посадка та правильний догляд

Чарівний бересклет з його різнобарвною ажурною кроною та химерними сережками миттєво привертає увагу, де б він не ріс. За останні роки садівники незаслужено забули про таку красу, і дарма!

Загальна інформація

Серед сотень видів зустрічаються вічнозелені та листопадні. Є зовсім карликові повзучі сорти, а є високі гіганти. Більшість із них теплолюбні, але деякі все ж таки здатні витримувати сильні морози.

Найвищі та розлогі дерева витягуються до 10 м. Найчастіше зустрічаються кущі до 3-5 см у діаметрі, а види до 1,5-2 м вважаються мініатюрними. Повзучі сорти класифікують окремо. До речі, вони хороші для зелених огорож та арок.

Бересклет – квітуча рослина, яка зацвітає до кінця весни. Його бутони не дуже примітні, на відміну від різнокольорового листя, яке до осені збирає всі відтінки від жовтого до фіолетового. Крім того, дивно виглядають довгі сережки, які теж поступово змінюють відтінок. Май на увазі, що бересклет – отруйна рослина.

Загальна інформація

Види бруслини

У наших широтах поширені лише два види – європейський та бородавчастий. Але ми розповімо ще про кілька досить популярних!

Європейський бересклет

Є два основні підвиди такого бересклету – чагарниковий та деревоподібний. Дерево, залежно від умов регіону, може зрости до 8 м. Середня морозостійкість.

Європейський бересклет

Бородавчастий бересклет

Середньорослий чагарник до 1,5 м примітний дуже повільним зростанням та високою морозостійкістю. При своїй не найромантичнішій назві він напрочуд декоративний. Пагони обростають характерними потовщеннями.

Бородавчастий бересклет

Широколистий бересклет

Це високий чагарник до 5 м з рясним цвітінням і різким ароматом. Але цей вид найчастіше вирощують у медичних цілях. Тому серед садівників та ландшафтних дизайнерів він не такий затребуваний.

Широколистий бруслин