Армерія (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Армерія (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Незвичайні кулясті квітки армерії, такі схожі на помпони зимової шапки, насправді цілі суцвіття з маленьких бутонів. І це далеко не все, чим дивує ефектна садова квітка. Ми вже з’ясували, чим така гарна армерія і чому вона полюбилася садівникам!

Загальна інформація

Армерія, що розрослася, утворює суцільний зелений килим, а по суті – трав’янисту дернину. Над нею височіють округлі суцвіття на вузьких квітконосах. Більшість видів живе в гірській місцевості, тому добре підходять для альпійських гірок і кам’янистих ділянок.

Висота килима з армерії в основному сягає 20 см, але іноді зустрічаються більш високі сорти. Квітконоси вище – до 50-60 см. Дерніна утворена з невеликих, але дуже щільних розеток, під якими зовсім не видно землю.

Загальна інформація

Види армерії

На території Європи та Сибіру поширено близько 50 видів армерії. Ми вирішили пройтися основними з них – найцікавішими для садівників!

Прекрасна армерія

Ідеальний варіант для вирощування в контейнерах та при створенні кам’янистих садів.Прекрасна армерія віддає перевагу піщаному грунту і не боїться морозів.

Прекрасна армерія

Альпійська армерія

Компактний багаторічник розростається лише до 15 см заввишки, зате до 30 см завширшки. У нього дуже щільні розетки-подушки з тонкого листя та дрібні рожеві квітки до 3 см у діаметрі.

Альпійська армерія

Дерниста армерія

Червоні та рожеві суцвіття так щільно покривають зелену розетку, що її практично не видно. Квітконоси дернистої армерії дуже дрібні – до 6 см заввишки.

Дерниста армерія

Арктична армерія

Морозостійкий вид ідеальний для умов Сибіру та Далекого Сходу. Арктична армерія віддає перевагу кам’янистому грунту і радує круглими суцвіттями на прямих квітконосах до 20 см заввишки.

Арктична армерія