Амариліс (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Амариліс (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Квітки амариліс нагадують лілії, і саме цим він цікавий. А ще різноманітністю та оригінальністю забарвлень бутонів. Амариліс у саду досить примхливий, але в той же час рідкісні рослини можуть посоперничати з ним у красі та вмінні привернути увагу!

Загальна інформація

Амариліс – висока і досить висока цибулинна рослина з однойменної родини. Його сік токсичний, і колись навіть змащували наконечники отруєних стріл. Водночас він затребуваний у медицині.

Довге лінійне листя виростає до 50 см і формує щільну прикореневу розетку. Амариліс необхідний період спокою взимку, тому цибулини дають відпочити. Цвісти амариліс починають до осені і триває близько 2 місяців.

Дзвони амариллісу дуже великі, практично будь-яких можливих відтінків, з бархатистими строкатими пелюстками. Вони зібрані у великі суцвіття, що нагадують уже готові букети. А ще вони випромінюють сильний солодкий запах.

Загальна інформація

Види амариліс

Садові амариліс класифікуються в основному не за загальними видами, а відразу за сортами.Вони відрізняються формою, розміром та кольором бутонів. Ось найпопулярніші у наших широтах!

Амарілліс Дюрбан

Ефектний сорт із великими квітками-дзвіночками. Вони пофарбовані в насичений яскраво-червоний колір зі світлою білястою плямою ближче до серединки.

Амариліс Дюрбан

Амарілліс Грандіор

Квітки Грандіора примітні тонкими вузькими пелюстками. А ще – неоднорідним строкатим забарвленням з незвичайним переходом кольору від блідого до яскравого.

Амарілліс Грандіор

Амарілліс Парадісікола

Це велика категорія з різними сортами, які поєднують пишні суцвіття до 20 рожевих бутонів у кожному. Це один із видів, який вирощують виключно в саду, поки багато інших підходять і для кімнатного розведення.

Амарілліс Парадісікола