Амарант (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Амарант (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Можливо, ти знаєш амарант як модну крупу, але звідки вона береться і що це взагалі таке? Між іншим, це чудова декоративна рослина для саду з величезними пишними суцвіттями та вражаючою невибагливістю. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Амарант – трав’янистий однорічник однойменного сімейства родом із Південної Америки. Багато тисяч років тому індіанці вважали його квіткою безсмертя та варили з нього чудодійний напій. Амарантова крупа популярна у всьому світі навіть зараз.

Суцвіття амаранту за характерну форму і колір звуть то півнячим гребенем, то лисячим хвостом. Вони однаково хороші будь-якої пори року у свіжому та сухому вигляді. Велика волотка зібрана з м’яких щільних колосків бордового, фіолетового або жовтого кольору. Вичленувати окремі квітки майже неможливо.

Амарант зацвітає на початку літа і продовжує цвісти до заморозків. У нього велике матове листя зеленого або бордового відтінку з рельєфними жилками. Амарант – висока та густа рослина до 1,5, а іноді і до 3 м.

Загальна інформація

Види амаранту

Існує безліч видів амаранту, і їх вирощують зовсім з різними цілями. Є кормові, овочеві та декоративні культури, а є й звичайні дикі бур’яни.

Овочевий амарант

Цей вид швидко і активно нарощує рясні листяні маси. Вона їстівна разом із пагонами та зернами. Овочевий амарант вважається найкориснішим серед своїх родичів.

Овочевий амарант

Жовтий амарант

Компактний декоративний сорт висотою всього до 70 см. На одному кущі можуть бути листові пластини різних відтінків зеленого, оранжевого, жовтого та бронзового. Суцвіття також жовті.

Жовтий амарант

Триколірний амарант

Цей дивовижний вигляд відноситься до декоративно-листяних. Кожен листочок забарвлений відразу в кілька кольорів – зелений, жовто-жовтогарячий і малиновий. Суцвіття у нього також великі, яскравого жовто-червоного кольору.

Триколірний амарант

Хвостатий амарант

Гарний декоративний однорічник з великими пензлями, що повисають, які зберігаються до жовтня. Дуже ефектні сорти, пагони яких відливають пурпурним.

Хвостатий амарант

Темний амарант

Розлий малогілковий вид до 1,5 м заввишки з декоративними прямостоячими суцвіттями. І квітки, і загострене листя відливають ефектним пурпурним відтінком.

Темний амарант

Закинутий амарант

Це більш компактний і менш гіллястий вигляд заввишки в середньому до 1 м. У нього зелені суцвіття, дуже потужний стрижневий корінь, ворсисті пагони та велике яйцевидне листя до 14 см у довжину.

Закинутий амарант

Вітильний амарант

Він же – просто червоний, з червоними витягнутими суцвіттями, які можуть бути прямими або нікчемними. У нього дуже потужні міцні пагони до 1,5 м заввишки.

Вітильний амарант

Догляд за амарантом

Правильний вибір ґрунту – одна з основних умов утримання амаранту. В іншому ж він завдає не більше проблем, ніж будь-який інший садовий однорічник!

Температура та освітлення

Амарант дуже невибагливий і витримує майже будь-які температури.Як південний житель, він звик до спеки і палючих сонячних променів. Але культура добре адаптується до похолодань до 0 градусів.

Температура та освітлення

Полив

Дорослий амарант не потрібен додатковий полив у звичайний час. Полив його тільки в міру пересихання грунту, якщо сезон без опадів затягнувся. А ось молоді рослини, особливо в період укорінення, потрібно поливати часто та рясно.

Полив

Грунт

Грунт має бути помірно вологим і не кислим, тому що це сприяє розвитку кореневої гнилі. Вибирай ділянки з пухким і живильним ґрунтом, і перед посадкою внеси трохи вапна.

Грунт

Добрива та підживлення

Амарант підгодовують приблизно 3-4 рази увечері, коли спаде спека. Можна використовувати звичайний розчин коров’яку, який підходить навіть краще за мінеральні суміші. Вперше азотні добрива вносять, коли саджанці підростуть до 20 см. Але зменшить рекомендовану концентрацію вдвічі.

Добрива та підживлення

Посадка та розмноження

Амарант можна висаджувати насінням відразу в ґрунт, починаючи з кінця квітня.Посадку розсадою здійснюють раніше – наприкінці березня, а сіянці у такому разі пересаджують у садок у другій половині травня.

Насіння висаджують у борозни на глибину 1,5 см по одному, з відстанню близько 45 см між рядами та 10 см між насінням. Краще один раз згаяти час на посів, ніж потім займатися розсадженням сходів. Стрижневе кореневище не любить пересадки та зайві занепокоєння. Сходи з’являються вже за 1-1,5 тижня.

Расаду висаджують у контейнери за тим самим принципом і залишають у теплому світлому місці. Для поливу використовуй обприскувач та підтримуй температуру 20-22 градуси. За тиждень чекай на сходи. При появі перших листків видали найслабші сіянці, а решта пікіруй по торф’яних горщиках.

Посадка та розмноження

Хвороби та шкідники амаранту

Найчастіше амарант страждає від кореневої гнилі, що призводить до загнивання дорослих рослин та падіння саджанців. Цього можна уникнути при правильному виборі ділянки, дотриманні дистанції між кущиками та контролі вологості.

Грибкові захворювання, які вражають пагони та листя, лікують фунгіцидами. Крім того, є сорти із підвищеним імунітетом – радимо звернути на них увагу.

Найпоширеніший ворог амаранта – довгоносик та його личинки. Вони не лише поїдають листя та стебла, а й сприяють розвитку грибкових захворювань. Також періодично у густих кущах селяться колонії попелиці.Регулярно оглядай посадку та використовуй інсектициди при необхідності.

Хвороби та шкідники амаранта

Амарант – фото

У наших широтах амарант тільки набуває масової популярності, так що, швидше за все, тобі доводилося бачити його не так часто. У такому разі обов’язково поглянь на нашу фотопідбірку!

Амарант – фото
Амарант – фото
Амарант – фото
Амарант – фото
Амарант – фото
Амарант – фото
Амарант – фото
Амарант - фото
Амарант – фото
Амарант – фото
Амарант – фото
Амарант – фото
Амарант – фото
Амарант – фото
Амарант – фото
Амарант – фото
Амарант – фото
Амарант – фото
Амарант – фото
Амарант – фото
Амарант – фото
Амарант – фото
Амарант – фото
Амарант – фото
Амарант – фото