Амарант (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Амарант (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Можливо, ти знаєш амарант як модну крупу, але звідки вона береться і що це взагалі таке? Між іншим, це чудова декоративна рослина для саду з величезними пишними суцвіттями та вражаючою невибагливістю. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Амарант – трав’янистий однорічник однойменного сімейства родом із Південної Америки. Багато тисяч років тому індіанці вважали його квіткою безсмертя та варили з нього чудодійний напій. Амарантова крупа популярна у всьому світі навіть зараз.

Суцвіття амаранту за характерну форму і колір звуть то півнячим гребенем, то лисячим хвостом. Вони однаково хороші будь-якої пори року у свіжому та сухому вигляді. Велика волотка зібрана з м’яких щільних колосків бордового, фіолетового або жовтого кольору. Вичленувати окремі квітки майже неможливо.

Амарант зацвітає на початку літа і продовжує цвісти до заморозків. У нього велике матове листя зеленого або бордового відтінку з рельєфними жилками. Амарант – висока та густа рослина до 1,5, а іноді і до 3 м.

Загальна інформація

Види амаранту

Існує безліч видів амаранту, і їх вирощують зовсім з різними цілями. Є кормові, овочеві та декоративні культури, а є й звичайні дикі бур’яни.

Овочевий амарант

Цей вид швидко і активно нарощує рясні листяні маси. Вона їстівна разом із пагонами та зернами. Овочевий амарант вважається найкориснішим серед своїх родичів.

Овочевий амарант

Жовтий амарант

Компактний декоративний сорт висотою всього до 70 см. На одному кущі можуть бути листові пластини різних відтінків зеленого, оранжевого, жовтого та бронзового. Суцвіття також жовті.

Жовтий амарант