12 найкращих радянських бойовиків, які можна переглядати нескінченно

12 найкращих радянських бойовиків, які можна переглядати нескінченно

Радянське кіно давно й міцно вкорінилося не лише в нашій історії, а й у історії світового кінематографа. Смішні комедії, пронизливі драми та захоплюючі бойовики – за цим не обов’язково ходити в Голлівуд. Сьогодні розповімо тобі про 12 найкращих радянських бойовиків!

1. Холодне літо п’ятдесят третього… (1987)

Холодне літо п'ятдесят третього - найкращі радянські бойовики

Незабаром після розстрілу Лаврентія Берії з таборів виходять тисячі засуджених. У той же час міліціонери починають облави, і конфлікт тільки розпалюється…

2. Червоні диявлята (1923)

Червоні дияволята - найкращі радянські бойовики

Старий німий фільм можна назвати одним із найкращих пригодницьких бойовиків про юних розвідників із Першої Кінної армії.Тоді актори зовсім не мали дублерів, тому на головні ролі режисер Іван Перестіані обрав циркових артистів.

3. Тегеран-43 (1980)

Тегеран-43 - найкращі радянські бойовики

Разом із СРСР над політичним детективним бойовиком працювали Франція та Швейцарія. 1943 року в Тегеран проникає група терористів, яку мають знешкодити радянські розвідники. Через 30 років інтерес до цієї історії знову зростає, адже знайдено кінохроніку подій.

4. Місце зустрічі не можна змінити (1979)

Місце зустрічі змінити не можна - найкращі радянські бойовики

П’ятисерійний фільм за романом братів Вайнерів зібрав цілу плеяду зіркових акторів – Володимир Висоцький, Володимир Конкін та інші. Співробітники Московського карного розшуку відважно намагаються затримати кримінальне угруповання «Чорна кішка».

5. Офіцери (1971)

Офіцери - найкращі радянські бойовики

Чорно-білий драматичний фільм розповідає про період Громадянської війни.Юний курсант Трофімов спрямований до середньоазіатського гарнізону, де знайомиться з молодим командиром Вараввою. Доля зведе їх ще раз!

6. Невловимі месники (1966)

Невловимі месники - найкращі радянські бойовики

Пригодницький бойовик тісно переплітається з історією про «Червоних дияволів», яких ми вже згадували вище. Фільм Едмонда Кеосаяна розповідає про подвиги юних героїв війни.

7. Непереможний (1983)

Непереможний - найкращі радянські бойовики

Колишній червоноармієць вирушає до Середньої Азії для вивчення місцевих бойових мистецтв. Фільм присвячений Анатолію Харлампієву, основоположнику боротьби самбо.

8. Перехоплення (1986)

Перехоплення - найкращі радянські бойовики

Пригодницький бойовик розповідає історію агента ЦРУ, якому потрібно ліквідувати антену космічного зв’язку в СРСР. Але приземлення Стіва Брюстнера з парашутом зауважує прикордонник.

9. Пірати ХХ століття (1979)

Пірати XX століття - найкращі радянські бойовики

Саме цей фільм критики називають першим радянським бойовиком, і до того ж він став найкасовішим у радянському кінопрокаті. Команда вантажного судна «Ніжин» з опіумом на борту виловлює в морі Салеха – останню людину, яка вижила під час пожежі на іншому кораблі. Але чи він той, за кого себе видає?

10. Свій серед чужих, чужий серед своїх (1974)

Свій серед чужих, чужий серед своїх - найкращі радянські бойовики

Наприкінці громадянської війни гора золота стала найбажанішим призом, за який борються всі. Чекісти, білі офіцери, злочинці – жага до наживи об’єднала всіх.

11. Іван Нікулін – російський матрос (1944)

Іван Нікулін - російський матрос - найкращі радянські бойовики

Хоча кіноповість і заснована на реальних подіях, від цього вона не стала менш захоплюючою. Моряки Нікулін та Клівцов повертаються додому, але на заваді у них стає німецький десант.

12. Перед світанком (1989)

Перед світанком - найкращі радянські бойовики

На вагон, у якому перевозять злочинців, нападає парашутний десант. Виживають лише лейтенант НКВС, колишній партійний працівник та «злодій у законі», яким доводиться об’єднатися.