Вироби з крупи своїми руками поетапно: майстер-клас для дітей (100 фото ідей)

Вироби з крупи і способи декорування крупами. Плоскі аплікації обємні аплікації та насипна техніка. Матеріали для виробів з круп і їх особливості.

Вироби, зроблені своїми руками, відрізняються оригінальністю, щирістю і дивним, неповторним шармом. Серед матеріалів, які використовуються для втілення творчих фантазій, все більшу популярність набирають крупи і насіння. І не дивно! Їх різноманітна фактура і колір немов самі підказують варіанти застосування, форми і образи, в яких вони будуть виглядати найбільш ефектно.

Їх доступність, простота у використанні, не вимагає спеціальних навичок і дорогих додаткових матеріалів та інструментів, спонукає майстрів, педагогів, які працюють з дітьми, і людей, що займаються handmade, звертатися до цим творчим технікам.

Способи декорування крупами

В залежності від форми вироби, можна говорити про декількох способи декорування крупами і насінням. Одні з них елементарні і легко освоюються навіть малюками.

Інші вимагають певного досвіду і вправності. Ті й інші характеризуються застосуванням різноманітних супутніх матеріалів, з урахуванням яких можна виділити наступні групи технологій виготовлення виробів:

Плоскі аплікації

Технологія, яка передбачає приклеювання круп, зерен і насіння на плоску основу. Для цього потрібно на лист щільного картону (фанеру, полотно, раму, стільницю тощо) попередньо нанести контур малюнка, візерунка або орнаменту. Потім заповнити області, обмежені контурами, щільним шаром клею, наприклад, ПВА, і акуратно посипати зверху крупу або шар зерен, насіння, бобів і пр., потрібного кольору, розміру, форми і фактури.

Об’ємні аплікації

Такі вироби з крупи і насіння вимагають для виготовлення простої або складної об’ємної основи, яку можна придбати в магазині або зробити своїми руками. Вона може бути пінопластової, пластикових, скляних (пляшка), бляшаний (банку), виконаній з пап’є-маше або прес-тирси.

Оскільки приклеювання до нерівних поверхнях більш складно, ПВА може не впоратися з цим завданням. В такому випадку, з урахуванням матеріалу основи, варто використовувати моментальний, силіконовий або термоклей.