Вітрениця (50 фото) – види, посадка та догляд у відкритому ґрунті

Ветрениця (50 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Якщо ти шукаєш красиві декоративні квіти для саду, який ніколи не завдаватиме тобі клопоту – обов’язково зверни увагу на вітряницю. Чому саме на неї? Та тому що складно знайти щось ще більш витончене та невибагливе одночасно!

Загальна інформація

Ветрениця або анемона – трав’янистий багаторічник, який відноситься до лютикових. Дослівно стара грецька назва квітки означає «дочка вітрів», і, найімовірніше, це пов’язано з чутливістю делікатних пелюсток до поривів та протягів.

Дуже складно дати загальний опис вітряниці через різноманітність її сортів. Але всі вони від частини нагадують морські анемони, за рахунок чого квітка і отримала другу назву. Суцвіття складаються з 2-9 парасольок або одиночних квіток. Висота – в середньому коливається від 15 до 60 см.

Загальна інформація

Види вітряниці

Кількість різновидів вітряниці настільки величезна, що їх вже важко порахувати. Причому всі види суттєво відрізняються між собою буквально у всьому, починаючи від типу кореневої системи.Сьогодні хочемо розповісти про найпопулярніші з них!

Лісова вітряниця

Це середньорослий первоцвіт до 50 см у висоту, поширений від Криму до Сибіру. Потужний вертикальний кореневище дозволяє адаптуватися до різних умов. На квітконосах розпускаються по 1-2 великі білі квітки.

Лісова вітряниця

Ніжна вітряка

Полушневий низькорослий вигляд до 20 см з ефектним розсіченим листям і одиночними суцвіттями-кошинками до 7 см у діаметрі. Ніжна вітряниця дуже витончена і відрізняється багатством кольорів.

Ніжна вітряниця

Дубравні вітряки

Дуже поширений і один із найвибагливіших видів. Основні відтінки – білий, кремовий, рожевий, бузковий або навіть зелений. Дуже популярні махрові сорти з бронзовим або пурпурним листям.

Дубравна вітряниця

Лютична вітряниця

Вологолюбний вид з повзучим горизонтальним кореневищем, витонченими квітконосами та невеликими жовтими квітками. Наразі вже є різнокольорові та махрові сорти.

Лютична вітряниця

Наскельна вітряка

Вигляд, який тільки набуває популярності, але вже відзначився дивовижною декоративністю. На пурпурових квітконосах розпускаються великі білі бутони з фіолетовим нальотом.

Наскальна вітряниця

Блакитна вітряка

Сибірська гостя зацвітає в середині травня і кілька тижнів радує своєю витонченою красою. Вона дуже швидко розростається, а в сезон покривається блакитними одиночними квітками до 2 см у діаметрі.

Блакитна вітряниця

Догляд за вітряницею

При посадці вітряниці важливо правильно підібрати ділянку та забезпечити їй потрібну зимівлю. І обов’язково зважай на специфіку конкретного сорту, тому що нюанси сильно відрізняються!

Температура та освітлення

Лісові вітряниці воліють тінь, прохолоду та помірні температури. Тіневитривалі сорти добре почуваються під деревами або в оточенні пишних чагарників. А ось середземноморські види потребують тепла та великої кількості світла.

Температура та освітлення

Полив

У більшості випадків ветренице не потрібен додатковий полив, тому що їй вистачає природних опадів. Але у періоди тривалої посухикраще все-таки додати зовсім німого вологи і замульчувати ґрунт навколо.

Полив

Грунт

Всі вітряки, крім лісових сортів, потребують пухкого родючого ґрунту. А ось лісові добре ростуть навіть на бідних пісковиках. Вимоги до кислотності залежать від конкретного виду.

Грунт

Добрива та підживлення

Ветреницю не можна підгодовувати гною, тому що коренева система може постраждати. Також не можна удобрювати її першого року. Починаючи з другого, можна вносити рідкі мінеральні та органічні склади в період формування бутонів.

Добрива та підживлення

Пересадка

Ветрениця досить швидко розростається та поширюється. Тому якщо тобі важлива форма клумби, але окремі квіти з неї вибиваються – їх можна сміливо пересадити у розпал сезону.

Пересадка

Період спокою

Ветрениці потрібен період спокою, тому після цвітіння потрібно викопати кореневища, підсушити, переселити в дерев’яні ящики і залишити при температурі до +5 градусів. Пересаджують у садок їх напровесні. Хоча сорти, які відцвітають рано, можна пересадити у ґрунт під зиму – вони встигнуть відпочити за осінь.

Період спокою

Посадка та розмноження

Ветрениця погано розмножується насінням, тому що вона повільно проростає та розвивається. Крім того, потрібно постійно чергувати теплі та холодні періоди – а це досить складно та незручно. Але в природі в міру розростання у них непогано розвивається самосів.

Простіше висаджувати вітряницю бульбами. Спочатку у вазон при температурі до +12 до появи першого паростка, а вже потім – у повсякденних умовах у приміщенні. Бульби можна пересаджувати у відкритий ґрунт, коли температура в кімнаті та на вулиці стане приблизно однаковою. У процесі не допускай, щоб земля пересихала.

Сорти з гілкою кореневою системою розмножуються її відрізками. По суті, кореневища самі розпадаються при викопуванні після цвітіння, і на цих частинах поступово наростає своє придаткове коріння. Більшість сортів благополучно зацвітають вже наступного року.

Полушневі вітряниці можна розмножувати ще й поділом бульби. Його акуратно ділять на частини з 2-3 самостійними бруньками приблизно до кінця літа.А ось сорти з вертикальним кореневищем розмножують діленням всього куща напровесні.

Посадка та розмноження

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Листя вітряниці часто страждають від листової нематоди. Вони покриваються жовто-рудими плямами, що темніють, і поступово вся рослина гине, тому що паразити проникають прямо в його тканини.

Якщо поразка невелика, радикально видали всі пошкоджені ділянки. В іншому випадку радимо знищити всю рослину та замінити ґрунт. В решті вітряниці чудова стійкість до хвороб і шкідників.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Ветрениця – фото

Квітки вітряниці на перший погляд дуже прості – серединка і 5-6 пелюсток. Але наскільки ж змінюється ця картина, коли багато квітів!

Ветрениця – фото
Ветрениця – фото
Ветрениця - фото
Ветрениця – фото
Ветрениця - фото
Ветрениця – фото
Ветрениця – фото
Ветрениця – фото
Ветрениця – фото
Ветрениця – фото
Ветрениця – фото
Ветрениця – фото
Ветрениця – фото
Ветрениця - фото
Ветрениця – фото
Ветрениця – фото
Ветрениця – фото
Ветрениця – фото
Ветрениця – фото
Ветрениця – фото
Ветрениця – фото
Ветрениця – фото
Ветрениця - фото
Ветрениця – фото