Вітрениця (50 фото) – види, посадка та догляд у відкритому ґрунті

Ветрениця (50 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Якщо ти шукаєш красиві декоративні квіти для саду, який ніколи не завдаватиме тобі клопоту – обов’язково зверни увагу на вітряницю. Чому саме на неї? Та тому що складно знайти щось ще більш витончене та невибагливе одночасно!

Загальна інформація

Ветрениця або анемона – трав’янистий багаторічник, який відноситься до лютикових. Дослівно стара грецька назва квітки означає «дочка вітрів», і, найімовірніше, це пов’язано з чутливістю делікатних пелюсток до поривів та протягів.

Дуже складно дати загальний опис вітряниці через різноманітність її сортів. Але всі вони від частини нагадують морські анемони, за рахунок чого квітка і отримала другу назву. Суцвіття складаються з 2-9 парасольок або одиночних квіток. Висота – в середньому коливається від 15 до 60 см.

Загальна інформація

Види вітряниці

Кількість різновидів вітряниці настільки величезна, що їх вже важко порахувати. Причому всі види суттєво відрізняються між собою буквально у всьому, починаючи від типу кореневої системи.Сьогодні хочемо розповісти про найпопулярніші з них!

Лісова вітряниця

Це середньорослий первоцвіт до 50 см у висоту, поширений від Криму до Сибіру. Потужний вертикальний кореневище дозволяє адаптуватися до різних умов. На квітконосах розпускаються по 1-2 великі білі квітки.

Лісова вітряниця

Ніжна вітряка

Полушневий низькорослий вигляд до 20 см з ефектним розсіченим листям і одиночними суцвіттями-кошинками до 7 см у діаметрі. Ніжна вітряниця дуже витончена і відрізняється багатством кольорів.

Ніжна вітряниця

Дубравні вітряки

Дуже поширений і один із найвибагливіших видів. Основні відтінки – білий, кремовий, рожевий, бузковий або навіть зелений. Дуже популярні махрові сорти з бронзовим або пурпурним листям.

Дубравна вітряниця