Віола (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Віола (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Віола виглядає найближчою родичкою фіалки, і це справді так. Але вона відрізняється більш яскравим і строкатим забарвленням, тому що в одному бутоні переплітаються різні пелюстки. Синій та фіолетовий – вже давно не єдині варіанти. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Можливо, ти знаєш віолу під назвою братки. Ще при монастирях культивували ці невибагливі, але дуже гарні та витончені квіти. А згодом за справу взялися селекціонери та вивели багато ефектних садових форм.

У віоли темне зубчасте листя, найчастіше – серцеподібної форми. Вони досить великі та зібрані в розетку. Квітки бувають зовсім маленькими, близько 2 см, а бувають і цілком значними – до 10 см у діаметрі. Вони завжди асиметричні, бо три пелюстки спрямовані вгору.

Загальна інформація

Види віоли

Ще до штучного виведення декоративних сортів у природі вже існували десятки різновидів віоли.І не дивно, адже вона зустрічається у всьому світі!

Віола Віттрока

Безумовно найпопулярніший різновид віоли, і вона ж – гібрид відразу декількох видів з триколірною фіалкою. На самому саме цю квітку спочатку і прозвали братками за характерне забарвлення. Є карликові, гігантські та ампельні сорти.

Віола Віттрока

Запашна віола

Найбільш ароматний вигляд найбільше нагадує класичні фіалки синіх та фіолетових відтінків. Запашна віола – зірка у парфумерії, косметології та народній медицині.

Запашна віола

Віола Вільямса

Ще один гібрид, але вже на основі самої віоли Віттрока. Висота кущиків доходить до 30 см, а діаметр квіток – до 4 см. Забарвлення яскраве і строкате, але без характерних плям-очків.

Віола Вільямса