Скільки живуть хомяки і як можна продовжити їхнє життя

Скільки живуть хом'яки та як можна продовжити їхнє життя

А ти знаєш, що в історії відомі випадки, коли хом’яки-довгожителі справляли десятиліття? Звичайно, це швидше виняток із правил, і насправді ці цифри рідко перевищують 3-5 років. Але ми точно знаємо, що ти можеш зробити, щоб маленький вихованець був здоровим і щасливим. Розповідаємо, скільки живуть хом’яки та як можна продовжити їхнє життя!

Тривалість життя хом’яків

У середньому домашні хом’яки мешкають 3-5 років. Найменша тривалість життя у джунгариків та хом’ячків Кемпбелла – до 2 років, хоч і трапляються винятки. По 2-3 роки живуть сирійські та китайські хом’яки, а понад 3 роки – хом’ячки Роборовського.

Скільки живуть хом'яки

Як продовжити життя хом’яка?

Незважаючи на те, що маленькі вихованці живуть кілька років – це не привід нехтувати їх самопочуттям та здоров’ям. Важливо цінувати кожен день та місяць, проведений разом, та піклуватися про малюка.

Правильне харчування

У силу вроджених інстинктів хом’яки можуть їсти практично всі, аж до хлібних кірок та картопляних очищень.Але так робити не можна – це призводить до проблем зі здоров’ям, ожиріння, порушення обміну речовин та нестачі вітамінів.

Основа щоденного раціону – зернова суміш з вівса, пшениці, бобових, насіння, проса та трав’яних гранул. Фрукти та овочі потрібно давати обережно та без фанатизму. Картопля, капуста, цибуля, цитрусові та екзотичні фрукти взагалі під забороною. Зрідка корисно давати нежирні кисломолочні продукти та тваринний білок – відварену курку чи яловичину.

Правильне харчування - Скільки живуть хом'яки

Умови утримання

Організм хом’яків дуже крихкий. Наприклад, найменший протяг легко призводить до запалення легенів. Ставити клітку біля батареї, обігрівача чи кондиціонера також не можна. З наповнювачів не бери вату та ганчірки, бо хом’як може заплутатися у нитках. Також не можна користуватися газетою, тому що фарба є токсичною.

Не можна тримати хом’яків у банках, акваріумах чи пластикових контейнерах – там мало місця та повітря. Прослідкуй, щоб відстань між лозинами в клітці була досить маленькою. Особливо це стосується крихітних джунгариків, які люблять збігати крізь ґрати. А для спокою та здорової нервової системи вихованцю обов’язково потрібен будиночок чи норка з дерева чи будь-якого безпечного матеріалу.

Ветеринарний контроль

При прояві найменших підозрілих симптомів відразу покажи хом’яка ветеринару, бо хвороби гризунів розвиваються досить швидко. Серед приводів звернутися до фахівця – зниження активності, скидання або набір ваги, поганий апетит, чхання, втрата вовни, виділення.

Хом’ячки часто хворіють на респіраторні захворювання, і їх потрібно лікувати, щоб вони не перейшли в запалення легень. Поширено кон’юнктивіт, який найчастіше розвивається через неправильний наповнювач. Бувають проблеми зі шкірою та вовною, інфекції та навіть пухлини. І, звичайно ж, травми, бо маленькі кістки хом’яка дуже тендітні.

Ветеринарний контроль - Скільки живуть хом'яки

Активний спосіб життя

Хом’ячки – дуже активні тварини, але пік їхньої активності припадає на ніч, так що враховуй це при виборі місця для клітини. Щоб вихованець ріс здоровим і щасливим, потрібно подбати про його дозвілля. Дуже доречним буде колесо, лабіринт, всілякі пружинки та розваги. Головне, щоб вони були безпечні та підходили хом’яку за розміром.

Кохання та увага

Через те, що життя хом’ячків набагато коротше, ніж у кішок чи собак, багато людей не хочуть формувати емоційну прихильність.Але насправді будь-яка жива істота потребує уваги та турботи. Навіть якщо у тебе кілька хом’яків, які грають між собою, вони можуть зачахнути без господаря.

Любов та увага - Скільки живуть хом'яки