Птахомлечник (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Птахомлечник (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

З самого початку травня птахемлечник зацвітає білосніжними зірчастими квітками, за що його прозвали віфлеємською або молочною зіркою. Найближчий родич гіацинтів, він не поступається їм у красі та практично не відрізняється особливостями догляду. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Птахомлечник – цибулинна трав’яниста рослина, що в природі зустрічається в окремих регіонах Африки та Середземномор’я. Його офіційна назва – орнітогалум. З маленьких цибулин виростають компактні кущики до 30-50 см, але й більш високі види.

Спочатку росте лінійне прикореневе листя зі світлою прожилкою. Потім – квіткові стрілки, що покриваються кистевидними або щитковими суцвіттями. Крім білих сортів дуже популярні жовті птахомлікарі. Навіть під час цвітіння майже немає запаху, що може бути актуальним для чутливих людей.

Загальна інформація

Види птахемлечника

З усіх існуючих різновидів птахемлечника ми вибрали кілька найцікавіших.З ними ми і хочемо тебе познайомити!

Відрізняється високими, до 75 см, квітконосами та темною серединкою всередині квітки. Кожна група складається з 10-15 бутонів, що розкриваються до 4,5 см у діаметрі кожен.

Тирсовидний птахемлечник

Арабський птахемлечник

Відмінний варіант для зимової вигонки та посадки наприкінці вересня. Але влітку цибулину все одно треба дорощувати на свіжому повітрі. І тут важливо дотримуватися температурного режиму.

Арабський птахемлечник

Парасольковий птахемлечник

Стійкий і невибагливий вигляд, який може зимувати в середній смузі прямо у відкритому ґрунті. У нього білосніжні пелюстки із блідою зеленою смужкою.

Парасольний птахемлечник