Пілінг особи: що це таке, плюси та мінуси процедури (фото до та після)

Пілінг особи: що це таке, плюси та мінуси процедури

Про пілінги для обличчя чули всі, але не всі вирішуються спробувати. А все тому, що процедура досі оточена купою міфів та страшних історій. Але чи справді так складно і звідки така популярність? Розповідаємо докладніше!

Що це таке?

Наша шкіра постійно оновлюється, тому відлущування старих клітин – це природний процес. Але в реальному житті через неправильне харчування та догляд, стреси, гормони та навколишнє середовище процес не завжди протікає як треба. Шкіра лущиться, тьмяніє, з’являються забиті пори і значно серйозніші наслідки. Пілінг зчищає цей старий шар, даючи свободу оновленим клітинам.

Що це - Пілінг особи

Коли потрібно робити пілінг

Іноді пілінг призначають лікарі або косметологи з урахуванням показань. Але ти сама помітиш, що щось йде не так: шкіра погано виглядає, улюблена косметика не працює, з’являються почервоніння, висипання та запалення.

Коли потрібно робити пілінг особи

Види пілінгу по глибині впливу

Ця класифікація процедури враховує, наскільки сильно та глибоко пілінг впливає на шкіру. Поки деякі види можна ввести додому, інші обов’язково вимагають участі дипломованого спеціаліста!

Поверхневий пілінг обличчя

Це найм’якша і делікатна процедура з легким ефектом, що відлущує і розгладжує. Зазвичай її роблять разово, а чи не курсом. Вона допомагає від дрібних зморшок і плям, а ще чудово запобігає появі висипки.

Поверхневий пілінг особи

Середній пілінг обличчя

У цьому випадку дія проникає вже на всю товщину рогового шару. Окрім розгладження зморшок та освітлення пігментних плям така процедура підходить для позбавлення від шрамів та рубців.

Глибокий пілінг обличчя

Найскладніша процедура робиться строго за призначенням, бо вона дуже агресивна. Шкіра піддається впливу всю товщину епідермісу. Це допомагає у боротьбі з дерматологічними проблемами та для омолодження. Найчастіше глибокий пілінг досить болючий, зате запускає потужні регенераційні процеси.

Глибокий пілінг особи

Техніки та способи

Пілінг розрізняють також за способом впливу. Це означає, що використовуються різні препарати та різне обладнання. Усі їх можна умовно розділити на чотири великі категорії.

Механічний пілінг

Він може бути косметичним, за допомогою скрабів – і використовується швидше для очищення та легкого відлущування шкіри. А може бути апаратним – за допомогою спеціальних насадок-щіток чи вакуумного апарату. У будь-якому випадку суть в абразивному впливі. Це поверхнева чи серединно-поверхнева процедура.

Механічний пілінг особи

Хімічний пілінг

Кислотні препарати наносять старим клітинам мікроопік, через який ті відмирають і відкривають новий шар. Для поверхневої процедури використовуються м’які фруктові, молочні та гліколеві кислоти. Для серединного – більш концентровані саліцилові чи оцтові, а глибокого – феноли.

Ультразвуковий пілінг

Це апаратна процедура, але її вже давно виділяють окремою категорією. Грубо кажучи, ультразвук вибиває зі шкіри всі забруднення, тому вона очищається і стає м’якшою. По суті, це скоріше ультразвукове чищення.

Лазерний пілінг

Залежно від налаштувань лазерний промінь проникає на різну глибину та дає різний ефект.Поверхневий холодний і гарячий лазерний пілінг робить шкіру бархатистою, гладкою та пружною. Середня та глибока шліфування допомагає від рубців, глибоких зморшок і навіть при виведенні татуажу.

Переваги

Пілінг для обличчя покращує колір та текстуру шкіри, очищає та звужує пори, освітлює пігментні плями. Курси допомагають у лікуванні акне та постакне, для розгладження рубців та шрамів. Шкіра стає більш еластичною та пружною, йде зайва жирність, світлішають судинні сітки.

Недоліки

Щоб салонний пілінг був максимально ефективним – його потрібно робити регулярно. Після процедури шкіра вимагає спеціального догляду та дбайливого поводження. Не рекомендується робити хімічний пілінг улітку, коли сонце надто активно.

Тільки спеціаліст може підібрати тип пілінгу та частоту процедур під твою шкіру. Неправильно зроблена процедура або неправильний догляд після – загрожує появою пігментних плям, куперозом, почервонінням.

Недоліки - Пілінг особи

Чи можна зробити пілінг у домашніх умовах?

Ми категорично не рекомендуємо робити агресивний хімічний пілінг вдома, щоб не залишити на шкірі опіки. Але за рекомендацією косметолога можна скористатися легкими кислотними засобами. Для жирної та проблемної шкіри підійдуть скрабують гелі та пінки для вмивання.

Протипоказання

Головне протипоказання до пілінгу – відкриті рани та активні запальні процеси. Для шкіри з близькими судинами потрібно підбирати спеціальні щадні техніки. За наявності дерматологічних захворювань останнє слово залишається за лікарем.

Пілінг для особи - Протипоказання

Як доглядати за шкірою після пілінгу

Головне правило після будь-якого пілінгу завжди наноси сонцезахисний крем. Навіть узимку або якщо ти виходиш на вулицю всього на п’ять хвилин, інакше це вірний шлях до передчасного старіння та пігментних плям. Також можна використовувати сироватки-антиоксиданти з вітамінами С та Е.

Після хімічного пілінгу не можна користуватися декоративною косметикою, доки шкіра повністю не відновиться. Для догляду використовуй ті засоби, які підібрав фахівець. Тиждень уникай спортзалів та будь-яких тренувань, лазень, саун, пляжів. Категорично не можна користуватися нічим абразивним, кислотним або просто надто агресивним.

Як доглядати шкіру після пілінгу особи

Як часто потрібно робити пілінг

Рекомендується робити пілінг особи щорічним курсом до 6-10 процедур раз на 2 тижні восени чи взимку.Легкий домашній механічний пілінг можна робити частіше, але засобами з дуже дрібними абразивними частинками. Вони покращують циркуляцію крові, а з нею – і загальний стан шкіри!

Пілінг особи – фото до та після

Пілінг особи - фото до і після
Пілінг особи - фото до і після
Пілінг особи - фото до та після
Пілінг особи - фото до і після
Пілінг особи - фото до та після
Пілінг особи - фото до та після