Меблі з піддонів (паллет) – як зробити своїми руками, фото та ідеї

Меблі з піддонів своїми руками: як зробити (60 фото)

В умілих руках звичайні палети для перевезення продуктів та будматеріалів перетворюються на чудові меблі. Це швидко, просто та зручно! Ти легко зможеш зробити меблі з піддонів своїми руками, а заодно – заощадити багато грошей. Адже ми всі чудово знаємо, скільки зараз коштують новенькі столи та ліжка.

Де взяти піддони

Насамперед піддони для меблів треба роздобути, адже навряд чи в тебе знайдеться достатня кількість у гаражі. Для цього найпростіше звернутися на будь-яке підприємство або до великого магазину поблизу. Практично всі використовують палети для перевезення та тимчасового складування продуктів.

Підійдуть будівельні магазини та підприємства, що займаються пиломатеріалами. Зазвичай там оптимальні умови для зберігання саме деревини, на відміну від продуктових супермаркетів. Піддони не доведеться перебирати і довго упорядковувати перед виготовленням меблів.

Де взяти піддони - Меблі з піддонів своїми руками

Які палети підійдуть для меблів

Найкраще для меблів підходять нові палети, адже їх не потрібно лагодити та довго зачищати. Їх можна купити безпосередньо на заводі або у транспортних компаній за символічну ціну. Якщо вдалося отримати піддони безкоштовно, слідкуй – щоб на них не було явних ушкоджень та гнилі.

Не підходять дерев’яні ящики, пофарбовані промисловими фарбами – вона містить формальдегід та токсичні для дому. Не можна використовувати палети з маркуванням IPPC, що вказує на обробку хімікатами. Старі піддони, які довго використовувалися для продуктів харчування, теж не годяться – вони вбирають запахи та можуть гнити.

Піддони роблять із міцної довговічної деревини, щоб вони витримували вагу вантажу під час транспортування. Середня вага однієї палети – між 15 та 20 кг. За сортністю їх класифікують на європіддони, перший, другий та третій сорт. Для виготовлення меблів своїми руками потрібні дві перші категорії.

Які палети підійдуть - Меблі з піддонів своїми руками

Перевага європіддонів у чіткій розмірній сітці, включаючи всі фаски та допуски. Вони можуть бути з сертифікацією або без, і відрізняються між собою наявністю спеціальної фітосанітарної обробки та тавра.Це менш важливо, тому що обробити дерево антисептиком і грунтовкою можна самостійно.

До першого класу відносяться палети, які використовували не більше трьох разів. Але для них допустимі невеликі дефекти, сколи, пошкодження та плями. Такі піддони краще підійдуть для тимчасових садових меблів, підставок та аксесуарів на пару сезонів.

Бездоганні меблі без найменших нестиковок вийде з європіддонів для міжнародних перевезень. Їхні розміри – 80х120х14,5 см і вони витримують до 200 кг. Конструкція скріплена шурупами, є нижній настил, а товщина п’яти верхніх дощок – по 2-2,5 см.

Ще є фінпалети розміром 100х120х14,5 см та з сімома дошками верхнього ярусу по 10 см. Вони витримують до 250 кг, супроводжуються сертифікатами, тавром та інформацією про виробника. Такі деталі надають інтер’єру ще більше лофтового шику.

Які палети підійдуть - Меблі з піддонів своїми руками