Маттіола (60 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Маттіола (60 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Маттіола – одна з найбільш ароматних і водночас невибагливих рослин у саду. Вона обволікає весь сад своїм неповторним запахом і довго тішить пишним цвітінням. А якщо правильно підібрати сорти з урахуванням регіону, то за клумбою практично не треба доглядати. Зацікавило? Тоді розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Маттіола чи лівкою чудово прикрасить літній сад. Це невеликий напівчагарник, який відноситься до хрестоцвітих. Середня висота варіюється від 30 до 80 см, але зустрічаються карликові сорти та гіганти.

У природі існують одно-, дво- та багаторічні рослини, але в більшості регіонів Росії матіола – однорічник. Характерний аромат проявляється ближче до настання вечора. Основні відтінки суцвіть – білий, рожевий, малиновий, фіолетовий та червоний.

Втечі матіоли прямі, гіллясті і майже по всій довжині вкриті довгим зеленим листям. Зверху вони закінчуються великими суцвіттями як колоса чи кисті. Квітки можуть бути простими або махровими, а колір залежить від сорту.

Насіння збирають тільки з рослин із звичайними квітками, а ось махрові стерильні. У той же час частина матіол з цього насіння буде звичайним, а частина – махровим.І це все один сорт та посадковий матеріал з однієї рослини. Саме тому на магазинних пакетиках часто вказується так званий коефіцієнт махровості.

Загальна інформація

Види маттіоли

Усього існує близько 50 видів та понад 500 сортів маттіоли. Серед них – високі, середні та карликові, прості та махрові, та багато інших. Почнемо з основних!

Дворога матіола

Середньорослий кущик з гіллястих стебел розростається в округлу кулю до 50 см заввишки. Засібні суцвіття складаються з простих ароматних квіток рожевого або лілового відтінку.

Дворога матіола