Кращі сорти огірків для відкритого ґрунту – фото та назви (каталог)

Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту: фото та назви (каталог)

Наближається дачний сезон, і ми готуємося до нього разом із тобою. Ось уже підготували каталог найкращих сортів огірків для відкритого ґрунту з фото, назвами та описами. Тож визначся, що тобі потрібно, і вибирай!

Ранні сорти огірків для відкритого ґрунту

Ранні сорти дозрівають приблизно за 30-45 днів після появи перших сходів. Найчастіше вони досить дрібні, зате хрусткі і ароматні.

Маша

Симпатичні зелені корнішони рано та дружно дозрівають. Сама рослина росте потужною та невибагливою, і дає до 7 плодів з кожного вузла.

Маша

Муромський

Відмінний універсальний сорт для домашнього та промислового вирощування. Він стійкий до температурних перепадів та несприятливих умов, так що чудово почувається у відкритому ґрунті.

Муромський

Темп

Короткоплідний гібрид досить молодий, але вже дуже популярний.До речі, його можна вирощувати не лише у ґрунті, а й у теплицях, і навіть на балконі.

Темп

Віяло

Відмінний сорт для того, щоб вживати плоди у салатах, нарізах та інших свіжих стравах. Він має відмінний імунітет, але він потребує достатньої кількості світла.

Віяло

Мураха

Ультраранній середньорослий сорт не потребує запилення бджолами. На одному вузлі формується до 7 зеленців вагою близько 100-110 г.

Мураха

Середні та пізні сорти огірків для відкритого ґрунту

Середні та пізні сорти дозрівають від 45 до 50 днів та більше з моменту появи перших сходів. Тут уже більша різноманітність!

Фенікс

Пізньостиглий гібрид цінують за потужні гіллясті батоги, стійкі до зовнішніх умов. Плоди виростають середнього розміру, по 75-95 г і зовсім без гіркоти.

Фенікс

Домівець

Розлі плетисті огірки у відкритому ґрунті почуваються навіть краще, ніж у теплицях. Плоди виростають до 13 см, з рідкісними великими пагорбами на темній ніжній шкірці.

Доменя

Ніжинський

Старий та популярний сорт цінують за виражений хрускіт та унікальний смак м’якоті. Плоди дуже хороші і у свіжому вигляді, і у будь-яких соліннях. Середня врожайність – до 5 кг з квадрата.

Ніжинський

Кришт

Високоврожайний гібрид примітний інтенсивним та потужним зростанням. А ще він довго та стабільно плодоносить. Пружні циліндричні огірки виростають по 8-10 см та 60-80 г.

Хруст

Переможець

Довгоплетистий засолювальний сорт примітний високою врожайністю Плоди великі і подовжені, вагою до 200 г. До кінця темно-зелена шкірка трохи жовтіє.

Переможець

Високоврожайні сорти огірків для відкритого ґрунту

Врожайність залежить від усіх умов вирощування в сукупності, тому прогнозувати її з ідеальною точністю неможливо. Але ці сорти стабільно відрізняються значними показниками.

Рознесол

Назва сорту натякає, для чого він найкраще підходить.А ще ці огірки відрізняються стабільним дружним урожаєм та невибагливістю до умов вирощування.

Рознесол

Сюзанна

На перший погляд здається, що плоди цього гібриду зовсім не примітні. Зате вони мають чудовий смак і дивовижну дружну врожайність.

Сюзанна

Спарта

Потужна рослина дуже живуча, чудово регенерує, якщо щось пішло не так, і підходить навіть новачкам. Плоди виростають досить великі, витягнуті, світлого зеленого відтінку.

Спарта

Кустовий

Бджолозапильний ранній сорт ідеально підходить для відкритого ґрунту. Плівкове укриття можна використовувати тільки на перших стадіях зростання, і то не обов’язково.

Кустовий

Буратіне

Вітчизняна інтерпретація старовинного англійського сорту чудово почувається у відкритому ґрунті. Великі салатні огірки можуть рости до 22 см.

Буратіно

Найкращі бджолозапильні сорти огірків для відкритого грунту

Багато городників зазначають, що бджолозапильні огірки менш примхливі.Їх більше, і вони різноманітніші, але натомість потрібно контролювати процес запилення.

Витончений

Один із кращих сортів за показниками холодостійкості став основою для безлічі пізніших гібридів. Потужна коренева система забезпечує життєздатність рослин у різних умовах.

Витончений

Конкурент

Високоврожайний ранній сорт дає яскраві зелені плоди до 12 см і 125 г. Це універсальні огірки для консервування та салатів, а також для продажу за рахунок відмінних товарних якостей.

Конкурент

Малюк

Компактний кущовий сорт слабо гілкується і здалеку взагалі нагадує мініатюрний кабачок. Зате він дає дуже солодкі та освіжаючі плоди із щільною еластичною шкіркою.

Малюк

Паризький корнішон

Старий сорт перевірено часом та десятками тисяч городників. Рослі кущі з батогами середньої довжини дають ранній високий урожай. Паризький корнішон стійкий до посух та хвороб.

Паризький корнішон

Пальчик

Ранній гібрид цінують за тривале та стабільне плодоношення, яке може розтягнутися на 2 місяці. Плоди впізнаються по гладкій шкірці без шипів та колючок.

Пальчик

Кращі самозапильні сорти огірків для відкритого ґрунту

Самозапильні сорти ідеально підходять для теплиць, де за визначенням немає бджіл та інших комах. З назви категорії очевидно: рослина запилюється без сторонньої допомоги.

Адам

Перша та найпомітніша відмінність сорту – незвичайна текстура шкірки, густо вкритої дрібними колючками. У міру дозрівання плоди розростаються не в довжину, а стають бочкоподібними.

Адам

Директор

Пружні, соковиті та ароматні зеленці зовсім не мають пустот усередині, так що гарні для заготовок. Сорт чудово регенерує навіть після пошкоджень.

Директор

Алекс

Розмір плодів раннього гібриду досягає 11 см завдовжки. Шкірка пофарбована в нерівномірний світлий колір, м’якоть щільна, а плодоношення триває до жовтня.

Алекс

Зятек

Головна перевага – відмінний імунітет до більшостіТипові захворювання. Плоди використовують для засолювання, маринування та у свіжому вигляді. Причому підходять і пикулі, і корнішони.

Зятек

Артист

Артист відрізняється бездоганними товарними якостями. Плоди начебто цілком однакові – одного відтінку, розміру та форми, без гіркоти та з маленькою насіннєвою частиною.

Артист

Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту в Підмосков’ї

У Підмосков’ї рекомендується поєднувати відразу кілька сортів на одній грядці, щоб вони краще адаптувалися до мінливої ​​погоди та доповнювали один одного. Зверніть увагу на такі види огірків!

Кураж

Сорт добре піддається формуванню, причому пагони можна сформувати так, щоб забезпечити максимум світла для зав’язей. Плоди високі, до 18 см, але дуже акуратні.

Кураж

Тумі

Ранній гібрид дає стабільний урожай стандартних корнішонів з усіма характерними для них перевагами. Урожайність становить близько 13 кг із квадрата.

Тумі

Конні

Універсальний ранній сорт вважається одним із найкращих серед усіх гібридів. Високе стебло дає акуратні, соковиті та хрумкі плоди циліндричної форми.

Конні

Анджеліна

Плоди середнього розміру та непримітного вигляду цінують за напрочуд ніжний смак та соковитість. Серед інших переваг є стійкість до захворювань.

Анджеліна

Гектор

Компактні маленькі кущі дають досить великі як для свого розміру зеленці – до 12 см. Вони дуже ароматні та хрусткі, з високою лежкістю та транспортабельністю.

Гектор

Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту для Уралу та Сибіру

Більшість огірків надає перевагу більш м’якому та теплому клімату. Але все-таки існують сорти, пристосовані до суворих умов Уралу та Сибіру.

Алтайський ранній

Ранній сорт стійкий до низьких температур і примітний дуже витривалими батогами. Огірки виростають середнього розміру, до 90 г. Вони не жовтіють і не змінюють смаку при зберіганні та транспортуванні.

Алтайський ранній

Журавлень

Серед ніжних солодкуватих огірків майже не зустрічаються порожнисті. За сприятливих умов плодоношення розтягується до значних осінніх заморозків.

Журавленок

Баргузинський соболок

Холодостокий гібрид відмінно пристосований до відкритого ґрунту. Його головні переваги – стресостійкість та стійкість до типових огіркових захворювань.

Баргузинський соболек

Метелиця

Ультраранний сорт ідеально підходить для холодних регіонів, але віддає перевагу розсадному вирощуванню. Для стабільного врожаю потрібні мінеральні підживлення.

Метелиця

Авангард

Середньоранній гібрид легко дізнатися за рекордно великими плодами, які іноді виростають до 28 см. Він стійкий до холодів і не дуже примхливий у догляді.

Авангард