Садова арка своїми руками: 125 фото кращих ідей і красивого дизайну

Інструкція, як зробити незвичайну арку в саду своїми руками. Багато фото готових рішень, схеми та рекомендації з вибору розміру. Правила розміщення арки на ділянці.

Способів облагородити власний земельний наділ існує дуже багато. Хтось проводить час, влаштовуючи симпатичні грядки з корисними овочами та ягодами, хтось віддає всі сили розбивці квітників, а хтось просто засіває землю газонної травою і насолоджується погодою-природою в теплій компанії друзів і родичів. Але є прикраса, яке точно сподобається всім садівникам. Це садова арка для в’юнких рослин.

Переваги садової арки

Вертикальна конструкція зовсім не займає місце, тому може бути використана на зовсім крихітних ділянках.

При правильному виборі матеріалів вона не вимагає особливого догляду.

Деякі арки можна зібрати самостійно, використовуючи підручні матеріали, давно лежать у сараях та гаражах.

Чарівні рослини буквально за пару місяців обплетуть нову конструкцію, надаючи ділянці красу і таємничість стародавнього замку, зарослого бугенвиллией і диким виноградом. При цьому догляд за ними стане набагато простіше, ніж за квітами звичайної клумби.

Арка з зеленими рослинами допомагає створити спеціальний клімат поруч з собою, тому часто використовується для захисту особливо примхливих особин рослинного світу.

І, нарешті, це просто красиво і незвично.

Функції садових арок

Арка для рослин в саду стане одним з найбільш витончених елементів оформлення ділянки.

Вона зробить простір більш об’ємним і цікавим для сприйняття, допоможе збільшити простір, приховуючи його справжні кордону за вертикальною стійкою.

Садова арка стане чудовою прикрасою для класичних і сільських стилів оформлення і допоможе створити нестандартний акцент для ділянок, які не мають точного визначення стилю. Вона неодмінно відверне на себе увагу від деяких недоліків ділянки та незакінчених робіт.

Арка може використовуватися в якості окремого прикраси або зонування простору. При цьому власники і гості ділянки, що проходять крізь вертикальну конструкцію, отримають відчуття переходу в новий світ.