Клітини для кроликів своїми руками – як зробити, схеми та креслення (фото, відео)

Клітини для кроликів своїми руками: як зробити?

Кожен, хто розводить кроликів, точно знає – без гарної клітки не обійтись. Якщо купувати їх – це суцільні витрати, а також постійний ризик, що вихованці постраждають від неякісних матеріалів чи небезпечних кріплень. Ми пропонуємо зробити клітку своїми руками, адже для кроликів не потрібно нічого особливого. Розповідаємо та показуємо!

Види та матеріали

Майте на увазі, що обійтися без клітин при розведенні домашніх кролів не вийде. Вони схильні до хвороб, чутливі до погодних змін, не вміють вчасно зупинятися під час їжі і «на вільному випасі» перетворюються на справжніх шкідників. Зрештою, це просто небезпечно для маленьких тварин.

На практиці клітини виявилися набагато практичнішими за вольєри. При виборі врахуй, для кого саме вона буде – для великих чи карликових кроликів, молодняку, самців чи самочок, декоративних порід. За розміром вони можуть бути одно- або двоярусними, багатоярусними, складною формою та конфігурацією.

Види та матеріали - Клітини для кроликів своїми руками

На вулицях встановлюють стаціонарні клітини з утепленням та навісом. У них кролики можуть жити цілий рік, тільки потрібний гарний захист від вітру та оптимальна вологість. А є цілорічні клітини для приміщень, але в кімнаті має бути хороше освітлення щонайменше 8-10 годин. Альтернатива – комбіновані мобільні конструкції, які можна переставляти, залежно від сезону.

Для каркасу та опори рекомендуємо використовувати бруски дерева, а для стін – фанеру, дошки та металеві сітки. Для декоративної зовнішньої обробки підходять дерев’яні або пластикові панелі. Хоча б частина підлоги повинна бути із сітки для зручності прибирання.

Головне – не використовувати чистий метал, бо на спеку він сильно розжарюється, а взимку – перемерзає. Також не рекомендуємо ДСП, дешеві сорти фанери та інші сумнівні чи штучні матеріали, які можуть бути просто токсичні для тварин.

Види та матеріали - Клітини для кроликів своїми руками