Камелія (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Обрізка

Деякі види камелії потребують обрізки для збереження декоративності кущика. Але це не можна робити до цвітіння – тільки після, незалежно від сезону. До речі, якщо під час формування бутонів їх стало занадто багато, частину краще видалити, тому що квітка не впорається.

Обрізка

Зимівка

Щоб камелія набралася сили, її потрібно залишити на зиму у світлому прохолодному місці за температури 0-10 градусів. Вона чудово почувається на неопалюваній лоджії або в зимовому саду.

Зимівка

Пересадка

На відміну від більшості кімнатних рослин, камелію пересаджують ближче до зими.Це потрібно робити тільки при необхідності, раз на кілька, дуже дбайливо і шляхом перевалки. Категорично не можна прикопувати кореневу шийку.

Пересадка

Розмноження та посадка камелії

Камелію майже не висаджують насінням у побуті, тому що вони надто маслянисті, швидко втрачають схожість, та й загалом процес проблематичний. Для розмноження використовуються живці.

У розпал літа наріж молоді верхівкові пагони і відразу постав їх на вкорінення в торф з піском або перліт. Найкраще накрити їх пакетом і періодично провітрювати. Потрібне розсіяне світло і температура від +20 градусів. А ще – терпіння, бо процес укорінення триватиме близько 2 місяців.

Крім того, камелію можна щепити. Це особливо актуально для примхливих декоративних сортів, які погано укорінюються. На підщепу закріплюють втечу з декількома нирками у середині січня. Його потрібно обприскувати, поливати та утримувати при +10 градусах та розсіяному освітленні. За пару місяців втеча приживеться.

Розмноження та посадка камелії