Камелія (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Камелія (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Можливо, ти знаєш, що камелія – це чайна культура. Але насправді чай роблять лише з деяких її сортів. А є ще й декоративні садові види, які можна вирощувати на ділянці, оранжереях або навіть квартирі. Про них ми сьогодні й поговоримо!

Загальна інформація

Камелії складно описати, тому що вони занадто різноманітні. Існують чагарники та дерева, а їх висота варіюється від 2 до 20 м. Вони активно гілкуються, а стебла з часом здерев’янюють і оголюються. Листя зазвичай овальне або яйцеподібне, на коротких черешках, зі злегка рельєфними жилками.

Камелія зацвітає ефектними великими квітками діаметром до 12 см. Декоративні сорти нагадують чайні троянди, особливо селекційні махрові види. Цвітіння починається наприкінці осені і продовжується всю зиму. Основні відтінки – білий, рожевий, жовтий та червоний. Зустрічаються і строкаті пелюстки.

Загальна інформація

Види камелії

За різними класифікаціями рід камелії налічує до 250 видів.Звичайно ж, ми не зможемо пройтись по всіх, але розглянемо найпопулярніші з них!

Китайська камелія

Її ще називають чайний кущ і культивую на Сході вже далеко не одне століття. Саме з Китаю, а пізніше ще й з Японії вона поширилася у всьому світі. Висота дерева в природі сягає 10 м. Цвітіння починається в серпні.

Китайська камелія

Гірська камелія

Великі чагарники витягуються приблизно до 4 м. На червоних ворсистих пагонах розпускаються ароматні одиночні квітки білого або червоного кольору. Є багато красивих садових сортів та сортів для приміщень.

Гірська камелія

Олійна камелія

Її насіння дуже насичене живильними оліями, за що воно й отримало свою назву. Це росле дерево з непримітними білими квітками та великими кулястими плодами.

Олійна камелія

Японська камелія

У цю групу входить безліч декоративних сортів всіляких кольорів. Вони відрізняються розмірами, ступенем махровості та будовою бутонів. Також японську камелію використовують у народній медицині.

Японська камелія

Догляд за камелією

Недосвідчені садівники побоюються камелію через її вимогливість. Насправді, якщо дотримуватися лише кількох основних правил, вона майже не завдає проблем!

Температура

Камелія любить тепло, тому найкраща температура для неї 20-25 градусів. У таких умовах вона укорінюється та формує нирки. Надмірна спека для неї не підходить. Восени почні поступово знижувати температуру. Більшість сортів витримують короткочасні морози до -10 градусів.

Температура

Освітлення

Що більше рівномірного розсіяного світла – то краще для камелії. Тільки окремі види віддають перевагу легкій півтіні – зокрема, японській. Влітку вазон із камелією краще винести на вулицю або на незасклений балкон.

Освітлення

Полив

У теплу пору року потрібен густий і частий полив, а ще щоденні обприскування. Але що нижча температура – ​​то рідше проводяться водні процедури. Стеж, щоб ґрунт просихав хоча б на 1,5 см.

Полив

Грунт

Грунт має бути насамперед пухким, а по-друге – обов’язково кислим. Можна використовувати готові суміші для азалій. Або змішати листову землю з хвойною та додати торф, корута розпушувачі.

Грунт

Добрива та підживлення

Камелі потрібно багато поживних речовин, але при цьому зважай на її життєвий цикл. Її підгодовують із середини весни до другої половини літа раз на 2-3 тижні. Коли підгодівлі припиняються, рослина починає формувати бутони.

Добрива та підживлення

Обрізка

Деякі види камелії потребують обрізки для збереження декоративності кущика. Але це не можна робити до цвітіння – тільки після, незалежно від сезону. До речі, якщо під час формування бутонів їх стало занадто багато, частину краще видалити, тому що квітка не впорається.

Обрізка

Зимівка

Щоб камелія набралася сили, її потрібно залишити на зиму у світлому прохолодному місці за температури 0-10 градусів. Вона чудово почувається на неопалюваній лоджії або в зимовому саду.

Зимівка

Пересадка

На відміну від більшості кімнатних рослин, камелію пересаджують ближче до зими.Це потрібно робити тільки при необхідності, раз на кілька, дуже дбайливо і шляхом перевалки. Категорично не можна прикопувати кореневу шийку.

Пересадка

Розмноження та посадка камелії

Камелію майже не висаджують насінням у побуті, тому що вони надто маслянисті, швидко втрачають схожість, та й загалом процес проблематичний. Для розмноження використовуються живці.

У розпал літа наріж молоді верхівкові пагони і відразу постав їх на вкорінення в торф з піском або перліт. Найкраще накрити їх пакетом і періодично провітрювати. Потрібне розсіяне світло і температура від +20 градусів. А ще – терпіння, бо процес укорінення триватиме близько 2 місяців.

Крім того, камелію можна щепити. Це особливо актуально для примхливих декоративних сортів, які погано укорінюються. На підщепу закріплюють втечу з декількома нирками у середині січня. Його потрібно обприскувати, поливати та утримувати при +10 градусах та розсіяному освітленні. За пару місяців втеча приживеться.

Розмноження та посадка камелії

Боротьба зі шкідниками та хворобами

У камелії не найміцніший імунітет, але більшість проблем, на кшталт скидання листя або бутонів, відбувається через стрес і неправильний догляд.

Якщо пагони починають підгнивати, коренева шийка чорніє, а листя покриваються плямами – це грибок. Найчастіше він розвивається через надто рясні поливи. На ранніх стадіях видали всі пошкоджені ділянки, обробіть квітку фунгіцидами, пересадіть і накрийте пакетом або відправте в теплицю до активізації зростання.

При високій температурі та вологості рослина вражають трипси, а при надмірній сухості повітря – щитівки та павутинний кліщ. Ізолюй рослину, оброби все листя інсектицидами і через кілька тижнів повтори процедуру.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Камелія – фото

Ефектна камелія стане зіркою та центром уваги, де б вона не знаходилася. Пропонуємо переконатись у цьому наочно з нашою фотогалереєю!

Камелія - ​​фото
Камелія - ​​фото
Камелія - ​​фото
Камелія - ​​фото
Камелія– фото
Камелія - ​​фото
Камелія - ​​фото
Камелія - ​​фото
Камелія - ​​фото
Камелія - ​​фото
Камелія - ​​фото
Камелія - ​​фото
Камелія - ​​фото
Камелія - ​​фото
Камелія - ​​фото
Камелія - ​​фото
Камелія - ​​фото
Камелія - ​​фото
Камелія - ​​фото
Камелія - ​​фото
Камелія - ​​фото
Камелія - ​​фото
Камелія - ​​фото
Камелія - ​​фото
Камелія - ​​фото
Камелія - ​​фото