Камелія (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Камелія (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Можливо, ти знаєш, що камелія – це чайна культура. Але насправді чай роблять лише з деяких її сортів. А є ще й декоративні садові види, які можна вирощувати на ділянці, оранжереях або навіть квартирі. Про них ми сьогодні й поговоримо!

Загальна інформація

Камелії складно описати, тому що вони занадто різноманітні. Існують чагарники та дерева, а їх висота варіюється від 2 до 20 м. Вони активно гілкуються, а стебла з часом здерев’янюють і оголюються. Листя зазвичай овальне або яйцеподібне, на коротких черешках, зі злегка рельєфними жилками.

Камелія зацвітає ефектними великими квітками діаметром до 12 см. Декоративні сорти нагадують чайні троянди, особливо селекційні махрові види. Цвітіння починається наприкінці осені і продовжується всю зиму. Основні відтінки – білий, рожевий, жовтий та червоний. Зустрічаються і строкаті пелюстки.

Загальна інформація

Види камелії

За різними класифікаціями рід камелії налічує до 250 видів.Звичайно ж, ми не зможемо пройтись по всіх, але розглянемо найпопулярніші з них!

Китайська камелія

Її ще називають чайний кущ і культивую на Сході вже далеко не одне століття. Саме з Китаю, а пізніше ще й з Японії вона поширилася у всьому світі. Висота дерева в природі сягає 10 м. Цвітіння починається в серпні.

Китайська камелія

Гірська камелія

Великі чагарники витягуються приблизно до 4 м. На червоних ворсистих пагонах розпускаються ароматні одиночні квітки білого або червоного кольору. Є багато красивих садових сортів та сортів для приміщень.

Гірська камелія

Олійна камелія

Її насіння дуже насичене живильними оліями, за що воно й отримало свою назву. Це росле дерево з непримітними білими квітками та великими кулястими плодами.

Олійна камелія