Іберіс (60 фото) – види, посадка та догляд у відкритому ґрунті

Іберіс (60 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Незвичайні суцвіття іберису нагадують пухнасті подушки із дрібних квіток. Побачивши одного разу, їх складно переплутати з будь-якими іншими садовими квітами. Іберіс – південна рослина, і з цим пов’язані всі особливості догляду за нею у наших широтах!

Загальна інформація

Іберіс – трав’янистий однорічник, але деякі види розростаються напівчагарником. У нього білі, рожеві або фіолетові квітки складної форми, зібрані в кистевидні парасольки. Є сорти з цілісним або перистим листям.

Іберіс відноситься до хрестоцвітих, і в деяких регіонах його ще називають перечником або розпівачем. У нього розвинений стрижневий корінь, дрібне листя і прямі або пагони, що стелиться. Це зовсім невелика квітка, лише рідкісні види якої виростають хоча б до 30-40 см. Діаметр квіток у середньому не перевищує 1,5-2 см.

Назва іберису безпосередньо пов’язана з регіоном зростання квітки. Найчастіше у природі він зустрічається в Іспанії, а раніше її називали Іберією. Найпоширеніші відтінки – білий, рожевий, бузковий, а рідше – фіолетовий та червоний.

Загальна інформація

Види іберісу

Розглянемо кілька видів іберісу, які найчастіше зустрічаються. Серед них зустрічаються і багаторічні сорти, але вони рідше вирощуються в наших широтах.

Вічнозелений іберіс

Компактний напівчагарник висотою до 40 см з довгим блискучим листям і білими квітками діаметром близько 1,5 см. Вічнозелений іберіс найактивніше розростається влітку, але в цілому залишається декоративним весь сезон.

Вічнозелений іберіс

Скелястий іберіс

Компактний вічнозелений вигляд, суцвіття якого настільки щільні, що нагадують об’ємну подушку. Квітки скелястого іберису білі та дуже незвичайні.

Скелястий іберіс