Годівниця для птахів своїми руками: 12 оригінальних ідей, як зробити з пляшки, коробки, дерева (фото)

Годівля для птахів своїми руками: 12 оригінальних ідей

Для багатьох людей допомога пернатим друзям узимку – щорічна традиція з дитинства. Тим більше, вже давно не потрібно обмежуватися тільки пакетами від молока – є куди цікавіші та оригінальні варіанти. А головне, всі ці годівниці для птахів можна зробити своїми руками. Тільки поглянь!

1. Годівниці з картону

З картону зовсім не обов’язково робити нудні однакові коробки. Наприклад, можна зібрати акуратну підвісну годівницю за цим шаблоном. Головне – вибирай міцний пакувальний картон, щоб він не розмокав і тримав форму. Підійдуть навіть непотрібні коробки від побутової техніки, які можна просто пофарбувати поверх.

Для рівних зрізів використовуй гострий канцелярський ніж, а щоб згини теж були акуратними – потрібна викрутка або кулькова ручка з ковпачком. Тобі потрібно продавити картон під лінійку в місцях згинів, але не порвати його. І тоді вийдуть рівні лінії без заломів, викривлень та несподіваних кутів.

Гармовинки для птахів з картону своїми руками
Годівля для птахів з картону своїми руками

2. Годівниця з паличок для морозива

З однакових паличок від морозива виходить дуже цікава годівниця для птахів. Тим більше, її складання – по-справжньому медитативний процес, під який ти зможеш розслабитися не гірше, ніж від складання пазлів. Тільки спочатку пофарбуй палички і дай їм повністю просохнути.

На рівній плоскій підставі виклади майбутнє дно годівниці і зафіксуй скотчем, щоб нічого не зміщувалося та не роз’їжджалося. На звичайний ПВА приклейте кілька перпендикулярних паличок, щоб закріпити форму. Для надійності зроби це зверху та знизу від дна – отримаєш і опору, і початок майбутніх стінок.

Бортики викладай попарно, як колодязь – і так близько 10-15 рядів, на твій розсуд. З обох боків приклей до стін по дві вертикальні палички – це буде опора для майбутнього даху. Сам дах годівниці збирається із двох таких же деталей, що й дно – залишиться лише склеїти їх по центру та встановити на опори.

Гармовинки для птахів з паличок для морозива своїми руками
Гармовинки для птахів з паличок для морозива своїми руками