Гардеробна своїми руками: як зробити, схеми та креслення (фото та відео)

Як зробити гардеробну своїми руками?

Гардеробна – найзручніше та універсальне рішення для зберігання одягу та інших речей. По-перше, все знаходиться разом, так що не доведеться бігати вранці з кімнати до кімнати. По-друге, можна позбавитися громіздких шаф, які займають половину спальні. Досі вважаєш, що це розкіш? А ось ми впевнені у зворотному! Адже для повноцінної вбиральні в квартирі достатньо лише кілька квадратних метрів, і зробити її можна своїми руками!

Площа та розміри

Гардеробна не обов’язково має бути величезною кімнатою розміром із невелику спальню. Тобі вистачить кута або комори хоча б 1х1,5 метра, але краще трохи більше. Головне, щоб туди можна було встановити двері та увійти, що й відрізняє вбиральню від шафи-купе.

Найоптимальніша площа – 3 квадрати, яких цілком вистачить для вішалок, відкритих полиць та висувних ящиків. На 4 квадратах поміститься навіть мініатюрний столик із дзеркалом. А 5-6 квадратів – це вже повноцінна кімната, в якій можна навіть зручно переодягатися.

Площа та розміри - Гардеробна своїми руками

Де розмістити гардеробну?

У типових квартирах часто зустрічаються непотрібні «апендикси» або глибокі ніші, які не можна використати інакше. Туди ж іде кутова зона Г-подібного коридору-передпокою у старих панельних будинках. Тобі підійде будь-який вільний та зручний простір.

Гардеробна в коморі

Якщо у квартирі є комора – достатньо її розвантажити та зробити легкий косметичний ремонт. А можливо, у тебе є непотрібний другий санвузол або місце під сходами у двоярусній квартирі? Постав двері та зроби вентиляцію з освітленням. Залишиться лише спланувати наповнення та докупити всі потрібні полички та ящики.

Гардеробна своїми руками в коморі