Фізаліс (60 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Фізаліс (60 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Гарне листя, красиві квіти та плоди – все це про фізаліс. Навіть їстівні сорти дуже ефектні, не кажучи вже про різноманітність декоративних видів. До речі, а ти взагалі знаєш, що він теж буває різний? Ні? Тоді розповідаємо!

Загальна інформація

Фізаліс розростається в досить великий чагарник завдяки його стеблам, що гілкуються. Середня висота при цьому коливається від 60 до 120 см. Причому за 1,5 місяці такий кущ легко дає до 150 невеликих плодів.

Фізаліс – найширший рід у своєму сімействі пасльонових. У природі він частіше зустрічається у Південній та Північній Америці, але вже досить поширений в Азії та Європі. Назва означає «міхур» з грецької, що легко пояснюється формою плодів.

Серед фізалісів зустрічаються однорічники та багаторічники. У міру зростання пагони здерев’янюють, і чагарник нагадує справжнє деревце. У сезон цвітіння по всій довжині втечі розпускаються одиночні квітки, після яких формуються здуті кулясті плоди з характерним ароматом.

Окрім активного застосування у кулінарії у фізалісу багато лікувальних властивостей. А все завдяки високому вмісту корисних кислот та мінералів. У народній медицині використовують навіть листя та коріння рослини для приготування відварів.

Загальна інформація

Види фізалісу

Всі види та сорти фізалісу можна розділити на дві великі категорії – декоративні та їстівні. Їхнє призначення очевидне, і всі вони по-своєму хороші. Ось кілька найпопулярніших різновидів!

Алькекенгі

Декоративний фізаліс, який ще називають червоним ліхтариком. Але насправді плоди бувають не лише червоні, але ще й жовті або помаранчеві.

Алькекенги