Чим і як розкислити ґрунт на городі навесні: найкращі способи

Чим і як розкислити грунт на городі навесні

На якість урожаю впливають не лише сонце, полив та добрива, а й куди менш очевидні фактори. Через склад грунту змінюються хімічні процеси, і деякі добрива діють зовсім не так, як ти очікуєш. Висока кислотність шкідлива і для мікроорганізмів, які забезпечують родючість та структуру. Спеціально з’ясували, чим і як розкислити ґрунт на городі навесні!

Визначення кислотності ґрунту

Збільшені показники можна запідозрити через непрямі причини. Наприклад, якщо всюди багато щавлю, хвоща, мокриці, моху чи інших «кислих» бур’янів. У той же час, овочеві та плодові культури чахнуть, погано ростуть і дають слабкий урожай.

Лакмусовий папірець

Простіше і точніше визначити кислотність грунту лакмусовим папірцем – для цього не потрібно бути хіміком. Для дослідження візьми по ложці землі з різних місць, щоби скласти об’єктивну картину. Оберни жменьки тканиною і залий чистою водою в рівних кількостях. Через п’ять хвилин окуни лакмус у кожну посудину і скористайся шкалою для визначення результату.

Лакмусовий папірець - Як визначити кислотність ґрунту

Буряче бадилля

Цікавий народний метод – індикатор з буряка, тому що колір його гички спрацьовує не гірше за лакмус. Червоне листя виростає на кислому грунті, зелене з бордовими жилками – на слабокислому, а зелене – на нейтральному.

Бурякове бадилля - Як визначити кислотність грунту

Оцет

Візьми нейтральну скляну ємність (не метал), висип туди ложку ґрунту і капни звичайним 9% оцтом. Принцип той самий, що з гасінням соди під час приготування. Велика кількість піни вказує на лужну реакцію, а значить і ґрунт лужної. Нічого не піниться і не міхуриться – значить земля на ділянці кисла.

Оцет - Як визначити кислотність ґрунту

Коли краще розкислювати ґрунт?

Грунт на ділянці можна розкислювати навесні перед висадкою або восени після збирання врожаю. Краще проводити процедуру двічі, адже протягом року під впливом добрив, дощів та інших зовнішніх факторів показники pH змінюються, тому слід слідкувати за ними регулярно.Особливо навесні, коли активно використовуються азотні добрива для нарощування зеленої маси.

Коли краще розкисляти ґрунт на городі