Брахикома (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Брахікома (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Ніжну та красиву брахікому часто незаслужено забувають у списках декоративних садових рослин. І нам хотілося б позбутися цієї несправедливості. Тож розповідаємо, чим вона така гарна!

Загальна інформація

Брахікома – декоративний однорічник, який відноситься до сімейства айстрових з їх характерними суцвіттями-кошинками. Це дуже цікава рослина хоча б тому, що до нас вона потрапила з Австралії. Деякі види можна вирощувати як багаторічники, але тільки у південних регіонах і не більше 3 років.

У брахікоми тонкі пагони і таке ж тонке листя. Поступово вони утворюють густий кущик до 30 см, який у липні зацвітає яскравими суцвіттями всіх відтінків фіолетового. Діаметр однієї квітки – близько 4 см, причому на кущику їх буває до 100 штук.

Загальна інформація

Види брахікоми

З кількох десятків видів брахікоми на території Росії можна вирощувати лише два.Тож саме з ними ми тебе сьогодні й познайомимо!

Іберисолістна брахікома

Високий австралійський багаторічник відрізняється розсіченим зеленим листям, що густо покриває пагони. Він цвіте протягом усього літа до перших морозів синіми, рожевими та фіолетовими кошиками. Популярні сорти – Вальс, Блу Стар, Браво, Маргарита, Манджента Делайт та Саммер Скайз.

Іберісолістна брахікома

Багатороздільна брахікома

У цього виду більш дрібні та вузькі ланцетні листи та рожеві, білі або лілові квітки. Це відмінний вибір для мізерного кам’янистого ґрунту, тому що саме багатороздільний брахікому називають гірською маргариткою.

Багатороздільна брахікома

Догляд за брахікомою

Брахікома добре переносить спеку та посуху, але дуже погано – морози та холоди. Зате вона, як і більшість однолітників, має дуже вагомий плюс – невибагливість!