Борошниста роса на аґрусі – заходи боротьби, чим обробити і як лікувати

Болосниста роса на аґрусі: заходи боротьби

Серед усіх хвороб аґрусу – на перших місцях беззастережно виявиться борошниста роса. Це грибок, який охоче розмножується в саду, на ділянці та навіть удома. Рано чи пізно з ним зіткнеться кожен садівник. Тому ми вже дізналися секрети ефективної профілактики та лікування. Ділимося найкращими заходами боротьби!

Що таке борошниста роса?

Це один із найусвідомленіших і найпоширеніших грибків у саду. Вражає він у тому числі і аґрус, після чого призводить до загибелі листя, пагонів та врожаю. Навіть якщо чагарник переживе хворобу, то падає його імунітет та стійкість до морозів.

Що це - Борошниста роса на аґрусі

Причини появи

Для появи борошнистої роси вистачить навіть короткочасних перепадів температури та вологості. Протягом весни грибок прокидається після холодів, і до початку літа стрімко поширюється садом. Його появі сприяє ослаблений імунітет через неправильний догляд, радикальну обрізку або інші хвороби.

Причини появи - Борошниста роса на аґрусі

Як розпізнати хворобу

У борошнистої роси можуть бути різні збудники, але це ніяк не змінює течію. Листя агрусу покриваються білим нальотом, який здається бархатистим. Але не рекомендуємо чіпати його руками, бо це грибниці, якими і розмножується грибок.

Дрібні плями спочатку з’являються на нижньому листі і поступово стають все більшими. Згодом вони переходять на молоді пагони і навіть на ягоди агрусу. Гілки викривляються, листочки дрібніють, квіти не утворюють зав’язі, а плоди гниють. Згодом на плямах борошнистої роси проступають вологі краплі, а потім рослина починає темніти.

Як розпізнати хворобу - Борошниста роса на аґрусі

Хімічні препарати: чим обробляти?

Мучниста роса часто атакує рослини – і в цьому є маленька перевага. Грибок добре вивчений та з ним ефективно справляються спеціалізовані фунгіциди.