Алоказія (50 фото) – види, посадка та догляд у домашніх умовах

Освітлення

Алоказія любить яскраве світло, але воно обов’язково має бути розсіяним. Під прямим сонячним промінням у розпал дня велике листя покривається плямами і втрачає свою декоративність. Якщо алоказія росте на ділянці, знайди місце з півтінню опівдні.

Освітлення

Полив

Алоказію поливають часто та рясно, особливо влітку. А ось взимку можна скоротити частоту до 1-1,5 тижня. Завжди стеж, щоб грунт встигав просихати, інакше делікатне коріння може згнити.

Полив

Обприскування та вологість

Висока вологість – обов’язкова вимога алоказії. Для цього добрі всі засоби: зволожувач, піддони з мокрим керамзитом, регулярне обприскування, протирання вологою губкою. Це важливо не лише влітку, а й узимку під час сезону опалення.

Обприскування та вологість

Грунт

Грунт для алоказії потрібен насамперед повітропроникний, а в другу – дуже поживний. Підійде слабокислий грунт на основі листової та хвойної землі. Обов’язково додай трохи піску.

Грунт

Добрива та підживлення

Алоказія з її розміром листя обожнює комплексні підживлення для листяних. Дуже зручно використовувати готові рідкі суміші для поливу. Зверніть увагу на склади з високим вмістом калію.

Добрива та підживлення

Обрізка

Алоказію обрізають лише за крайньої необхідності – для лікування хвороб та шкідників. Також потрібно поступово видаляти мертве, сухе та пошкоджене листя.

Обрізка

Пересадка

Навесні алоказію пересаджують у вазон побільше. Коренева система рослини йде вглиб, тому вона має бути високою. При цьому не забудь про щедрий дренажний шар – до третини об’єму вазону.

Пересадка

Розмноження та посадка алоказії

Алоказію легко і зручно розмножувати її великим і красивим листям або живцями. Зріж молодий і здоровий лист, злегка підсуши, встанови його в пухкий ґрунт і накрий пакетом або банкою. Щоденно провітрюй домашню теплицю і обприскуйте при необхідності. Коли почне рости новий лист, зніміть укриття.

Велику дорослу рослину можна розмножити поділом кореневища. Акуратно дістань його з вазону, обтруси корінь від ґрунту, розріж і присип зріз вугіллям. Розсади алоказії по окремих горщиках.

Часто за сезон формуються нові прикореневі бульби – дітки. Їх теж можна акуратно відокремити при пересадці, відсадити окремо в маленькі вазони, і через пару місяців вони вже благополучно випустять своє листя.

Розмноження та посадка алоказії